| glamorous girl a întrebat:

Buna
sunt in clasa a X -a la un colegiu economic
si nu stiu ce sa aleg in clasa a 11-a profil economic sau de turismbig grin

eu una inca nu m-am hotarat si nu stiu ce sa fac!
voi ce ati alege?
happy

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Economic suta la suta. Ai mai multe sanse.

5 răspunsuri:
| Oktavian a răspuns:

Eu as alege turismul macar ca e criza dor totus turismul se tine pe piciore.

| Camy_5455 a răspuns:

Profil economic

| glamorous girl explică:

De ce ati alege economic?
de ce ati alege turism?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm, turismul suna mai avantajos.

Succes kiss

| perdia a răspuns:

Stai o clipa si te gandesti cam ce ai vrea sa faci dupa ce termini liceul si apoi facultatea. Cam in ce domeniu iti va placea sa lucrezi. Sau la ce ai fi mai buna din cele doua. Si bineinteles, la ce anume ai invata mai cu drag.
Economisti ies pe banda rulanta din facultati, cu miile. As putea spune ca suntem tara economistilor.
Eu una gasesc turismul un domeniu mult mai atragator. Daca iti place sau stii si vreo limba straina cu atat mai bine. Ai putea lucra ca ghid turistic, in hoteluri, agentii de turism, etc. Cum mai spunea cineva, turismul va merge intotdeauna!
Insa cel mai bine gandeste-te in perspectiva, asta e cel mai bun sfat ce as putea sa ti-l dau.
Cu drag, Diana