| unicalone a întrebat:

Sunt in clasa a 8 a si nu stiu ce profil sa aleg Stinte Sociale sau profilui Economic...big grin?

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Nu-s deloc asemanatoare... La sociale faci despre mass media, politica chestii ( bine, si materiile de baza : mate rom desen muzica sport chimie fizica d-astea.). La economic faci. multa economie laughing) nu matematica, ci economie. Si in + la economic mai faci o saptamana in plus de scoala. De exemplu, scoala se termina pe 17 iunie acum. Daca ai fi la economic ai mai face o saptamana in plus pana pe 24 iunie. La sociale termini pe 17 iunie. Depinde si ce preferinte ai, sunt diferite profilele astea.
Succes :*

4 răspunsuri:
| AliceHappyGirl a răspuns:

Depinde ce iti place mai mult, ce anume vrei sa faci in viata. Gandeste-te bine, iar apoi ia decizia care ti se pare cea mai corecta, cea mai buna pentru tine.

| MissL a răspuns:

Daca esti mai atras de limbi straine, de limba romana, de psihologie, de cunoasterea omului, de logica, argumentare, filozofie, si nu esti deloc atras de mate fizica chimie biologie - alege st. sociale
daca esti cat de cat priceput la mate, fizica chimie, si te-ai gandi pe viitor la o cariera in contabilitate sau ceva legat de "finante banci" --alege economic.

| Mihaela111 a răspuns:

Eu am ales Stiinte Sociale si sincer nu imi pare rau. Daca iti place matematica te poti duce la Economic, iar daca nu iti place profilul pe care l-ai ales dupa primul semestru te poti transfera.Succes la examene :X

| Capsuniq a răspuns:

Stiinte Sociale:Te rupe biologia si chiimia.
decii:p