| littleladybug a întrebat:

sunt in clasa a8a si in curand se apropie admiterea la liceu. Nu stiu ce profil sa aleg pentru ca imi plac limbile straine in special engleza, insa nu prea vreau sa ma duc la filologie pentru ca la facultate am auzit ca este important liceul, asa ca de la filologie poti merge la psihologie etc. De la mate-info poti merge la ce facultate vrei insa "sunt cam certata cu matematica"laughing. Ce sa fac? ajutati-ma va rog!

5 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Pai tu unde vrei sa ajungi? Daca vrei sa dai mai departe la facultate la ceva cu specialitate in limbi straine, trebuie sa faci filologia, daca vrei sa dai pe ceva legat de informatica/matematica mergi pe mate-info. Tu decizi, gandeste-te la ce-ti place si unde vrei sa ajungi. happy

| Unique a răspuns:

Ti-as sugera sa inerci si chestia cu ospatar -bucatar.Este foarte frumos si este un lucru foarte cautat! se castiga si bine! in plus nu iti trebuie matematica mare cat sarea si nici medie de tocilar
laughing
]
incearca

| kidu_6779 a răspuns:

Poti da si la stiinte ale naturii dar pe intensiv o limba straina la alegere...(in general- engleza)winkinghappy
Nu stiu sigur daca la mate-info ai aceleasi posibilitati.thinkinghappy
Totusi... daca mai departe vrei ceva pe profil de limbi straine, ar fi mai bine sa faci filologia.winkinghappy

| sissi a răspuns:

Pai poti da la socio-uman, ai mai multe posibilitati decat la filologie si nu faci matematica numai in clasa a9`a si a10`a

sper ca te-am ajutat si pana la urma alege ce iti place pentru. ca e in joc viitorul tau

| andreiyo50 a răspuns:

Mate-info intensiv engleza