| Rafael123 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine

Nu stiu ce profil sa aleg dintre filologie bilingv engleza si mate info intensiv engleza....nu imi place matematica, dar am auzit ca dupa ce termini liceul poti merge la ce facultate vrei tu, acest lucru este un avantaj dar eu cum nu sunt asa bun la mate...hmhmh

Deci va rog ajutati-ma! dau funda!

Răspuns Câştigător
| TheLordofSalem a răspuns:

Nu te duce la mate daca nu iti place. Nu are rost pentru ca nu o sa faci fata. Te sfatuiesc sa mergi la filologie, iar daca iti place engleza atunci e perfect. Dupa ce termini sunt destule optiuni pentru facultate si o sa ai de unde sa alegi chiar daca esti la filologie. Se vorbeste ca ar vrea sa se mearga pe continuitate. Daca termini mate-info sa nu poti sa mergi la altceva decat la politehnica sau chestii de genu. Daca nu iti place matematica nu are rost. Eu zic sa alegi filologie bilingv engleza (asta bineinteles daca ai dat acea diferenta, pentru ca altfel nu ti se ia in considerare optiunea). Succes!

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ca sa "alegi" bilingv orice, trebuie sa fi dat examenul acela special, care s-a dat pe la inceputul lunii iunie. Daca nu l-ai dat, degeaba pui optiune pentru bilingv, ca nu ti se ia in considerare.

| StefiM a răspuns:

In liceu matematica e grea daca nu esti bun la mate nu ai ce cauta la mate-info te sfatuiesc sa mergi la filologie bilingv engleza fiindca poti sa dai la limbi straine nu stiu dar ar trebui sa faci ce iti place si ce vei urma pe viitor