| ledzeppelin a întrebat:

Sunt in clasa a8a si m-am gandit sa aleg profilul Stiinte sociale.Pe viitor doresc sa studiez facultatea de arhitectura, dar am auzit ca la acest profil se face putina matematica. Oricum, liceul de arta e exclus. Credeti ca am sanse daca merg la Stiinte Sociale? Ce materii se fac aici mai exact?

Răspuns Câştigător
| Agentulx a răspuns:

Si eu sunt la stiinte sociale. Depinde ce materii iti plac aici se pune accent pe istorie romana si se da teza din logica (in clasa. IX-a).
Daca tii sa mergi la arhitectura eu zic ca ar trebui sa te mai gandesti personal iti recomand un liceu cu profil tehnic, dar indicat ar fi sa mergi la liceul de arta. Asta e parerea mea.
Sper ca te-am ajutat cat de cat SARBATORI FERICITE!

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu prea.Adica faci filosofie, psihologie, romana, franceza, engleza, de-aici cam poti da spre drept sau relatii internationale si studii europene, sau psihologie,
Mate-info cam deschide toate portitele.Si arhitectura e fff grea

| ledzeppelin explică:

@iulianaivancencu:mi'ar face mare placere daca as sti cum m-ai putea ajuta sad.
Sunt pasionata de pictura desi in ultimul timp nu am mai pictat nimic din cauza faptului ca nu am timp.

| zuzaa_7068 a răspuns:

Pai e unu dintre cele mai grele profiluri faci logica... e greu si se intra si cu nota mare eu te-as sfatui sa nu dai ca sartupea sa nu trecithinking si eu sunt tot a 8 si ma bag pe economie la turism si alimentatie e marfa practika se face prin hotelurilaughing)

| loveyou78 a răspuns:

Eu sunt tot a 8a, tot arhitectura vreau sa studiez insa vreau sa merg la liceul de arte pe profil arhitectura, exact ca tine gandeam si eu acum vreo 2 luni, la liceul de arte daca te tii de treaba nu vei avea probleme, mai bine este pe profil de arhitectura te vei invata sa desenezi mult si trebuie sa fii competitiva in ceea ce priveste talentul

| iulianaivancencu a răspuns:

Ca sa faci arhitectura iti trebui matematica si ceva cunostinte de arta, te pot ajuta cu arta eu fiind pictor de meserie.