| Mariaa062 a întrebat:

Bună... Sunt în primul semestru' de școală si am rămas corigentă la matematică. Trebuie să dau un test sau ceva? Dar dacă de exemplu eu în al 2-a semestru' iau notă mare, mai trebuie să dau un test ceva? Vă rog ajutați-mă!

Răspuns Câştigător
| brioșicaviolet23 a răspuns:

Dacă vrei să ai media 5 pe semestrul asta (adică să treci) poti cere profesorului/profesoarei sa iti dea un test sau sa te asculte. Dacă nu reușești, in semestrul al dpielea trebuie să îți iasă media mai mare(de exemplu daca pe primul iti iasa 4, pe al doilea trebuie să îți iasă minim 6, pentru a nu rămâne corigentă de tot, dacă ai pe primul 3, în al doilea iti trebuie macar 7). Sper ca te-am ajutat