| andreipsps a întrebat:

Daca pe primul semestru am ramas corigent cu 3 si pe al 2 lea cu 4, ce nota imi trebuie la corigenta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La examenul de corigenta trebuie sa ai cel putin media 5( se dau 2 probe, scris si oral) si media obtinuta la examen va fi media anuala la materia respectiva.

| andreipsps explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu conteaza mediile pe cele 2 semestre?

| Ioandelasal a răspuns (pentru andreipsps):

Sigur ca nu conteaza, daca esti corigent, la extreme pot sa fie 4, 50 sau 2, dupa reusita la corigente poti avea media anuala chiar si 10 la respectivele materii.