| Missperfect a întrebat:

Imi place de un baiat care este in clasa cu mine. Pana acum credeam ca si el ma place pentru ca mereu se uita la mine, se baga in vorba cu mine dar acum nu prea ma mai baga in seama iar eu cred ca ii place de o colega pt.ca numai cu ea sta. cum fac sa-l ignor?(am auzit ca pentru ati da seama daca un baiat te place trebuie sa il ignori)

Răspuns Câştigător
| monallisa a răspuns:

Vorbeste si tu cu altcineva, la fel cum face si el, iar daca te intreaba ceva sa-i raspunzi scurt si sa eviti discutiile. nu te uita la el si ignora-l, iar daca mai simte ceva pentru tine va fi macar putin gelos ca tu vei vorbi cu altcineva, iar cu el deloc... sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| Felix2009 a răspuns:

SIMPLU: Nu-l baga in seama deloc, nu te uita la el pentru ca observa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti inteleg problememele familiale si din cauza asta cred ca doresti sa-ti faci prieteni noi, nu trebuie sa-l mai bagi in seama deloc, atita tot

| Mara989 a răspuns:

Gaseste-ti ceva de facut. Vorbeste incontinuu cu cineva. Ocupatie pentru minte.Nu te mai gandi la el. Gaseste un motiv sa il urasti..repeta-ti ca nu il suporti de cate ori iti amintesti de el.Sau si mai bine ca sa nu re mai gandesti la el, convinge-te ca ti-e indiferent.Si evita-l pe cat de mult posibil.

| Merloc a răspuns:

Nu-l baga in seama nu-i arunca nici macar o privire (nu te uita in ochii lui) Sa nu-i acorzi 1 gram de atentie!