| Nicolelenaa a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema! :l Nu stiu la ce sa dau teza si maine e ultima zi sa ma hotarasc.
O sa va spun pe scurt povestea.
Profa de geografie e tare aiurita. Eu inteleg lectiile dar nu am incredere in ea. Am dat odata lucrare si eu am luat 8 si o colega a luat 6. Cand am comparat lucrarile erau identice, am facut totul la fel (colege de banca).
Si nu se poade discuta cu ea sa iti spui parerea su chesti de genu'
La istorie profa e o nesuferita. :l Este foarte mult de invatat dar cred ca profa tine cu noi si vrea sa ne ajute. Dar cand i-am spus ca s-ar putea sa dam teza la geo a incercat sa-i manupileze pe parinti sa dam la ea teza... si asta nu mi se pare foarte normal. :l
Chiar nu stiu ce sa mai fac... please, help me!sad

Răspuns Câştigător
| niku93 a răspuns:

Conteaza si ce clasa esti. daca esti in 5-8, eu zic ca ai mai putina materie la geografie.la geografie trebuie sa stii doar locul, pe cand la istorie trebuie sa stii si locul si timpul si ce s-a intamplat.cam asta era logica mea. daca esti in 9-12, dai la ce ti se pare mai usor sau ce-ai vrea tu sa faci mai departe.
P.S. e chiar proasta daca nu va lasa sa dati teza la geografie daca esti la liceu pentru ca trebuie sa faca si ea o recapitulare, sa va stranga pe toti la teza...

3 răspunsuri:
| RoxXxiIi a răspuns:

Eu zic sa dai la geografie, daca totusi intelegii lectiile. Si daca ei o nota proasta( ceea ce sper sa nu se intample :* ) si vezi ca nu o meriti sau ca un alt coleg/a are aceeasi nota ca tine sau mai multe/putine greseli poti face o contestatie. happy

| 4Angëℓ4 a răspuns:

Cred ca e ciudat, dar mie imi place mai mult istoria, mi se pare mai usoara laughing ( depinde si de profesor). Profu` de geo e nesimtit pe bune.Pentru o greseala care nici nu era mare chestie ( am scris Pamant cu "p" mic, vai Doamne) si la acea lucrare am luat 8, 50! x(
La istorie am numai 10.Sunt preferata lu` domnu` big grin...Depinde care iti place tie mai mult si la ce te descurci u mai bine! :*

| bibi_1859 a răspuns:

da e greu dar trebuie sa dai teza acolo unde esti mai sigura ca daca nu coreteaza corect pot veni parinti la scoala... se face dreptate pana la urma