| Shinippo a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 3 luni cu prietenul meu cel mai bun si totul merge foarte bine. Problema mea este ca, prietena lui si a mea se comporta foarte ciudat in preajma noastra, chiar daca la inceput a spus ca se bucura pentru noi, de la o vreme ii spune chestii ciudate prietenului meu gen: "Te-ai schimbat foarte mult si mi-e frica de ce o sa se intample." sau "De cand esti cu ea ti-ai uitat prietenii cei mai buni." Ma simt foarte aiurea si nu stiu ce sa fac. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| fitzacurvelor a răspuns:

Este posibil ca ei sa poarte ranchiuna si sa fie gelosi ca relatia voastra este pe drumul bun, cred ca nu prea dadeau sanse relatiei de la inceput.Tu nu trebuie sa-ti faci griji in aceasta privinta si cred ca ar trebui amandoi sa stati de vorba cu ei si sa va spna ce-i nemultumeste. daca motivul este cel invocat de ei mai sus adica ca si-a uitat prieteni incercati sa mai stati si cu ei in rest va doresc fericire si viata lunga

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Prietena ta iti spun clar ca il place pe prietenul tau, altfel nu vad de ce s-ar purta asa

| Nolkyz a răspuns:

E geloasa.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Ori e geloasa, ori de cand esti impreuna cu prietenul tau, ai inceput sa o ignori si ii e frica sa nu va piarda.

| Angel_Robben_1992 a răspuns:

Poate e gelos si nu vrea sa.ti Dai seama tu de asta...