| al3xandra_9191 a întrebat:

Sunt la filologie in clasa a 9 a. Si desi poate e prea devreme, ma gandesc la ce facultate sa dau. M-am gandit la Facultatea de geografie si geologie A. I. Cuza din Iasi. Dar acum nu stiu ce specializare. Imi puteti spune daca este potrivita aceasta facultate si care specializare e mai buna? Vreau sa fac o facultate care sa-mi fie de folos dupa. Eu m-am gandit la geografia mediului sau geografie simplu. Ce job pot sa iau pe baza acestei specializari? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| lotty a răspuns:

Jurnalista este recomandat pentru specializarea ta, dar te poti duce absolut unde vrei

1 răspuns:
| cucurigu a răspuns:

Iti las si tie un link. Sper sa te ajute candva! (sper ca adminii sa nu considere reclama, e blogul meu personal)
http://spiritultimpului.blogspot.com/......rafie.html