| CRISTIANABiAnCa123 a întrebat:

Bună, sunt la finalul clasei a 8 a si vreau informații despre Liceul militar. Știu că trebuie să dau probă sportivă dar am 80 kg și nu prea fac mișcare. Ar merită să merg la probe?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Iarta-ma, dar in cazul asta nu ai nici o sansa sa intri la liceul militar, fiindca esti supra-ponderala si nu vei trece de proba medicala, iar la cea sportiva trebuei sa scoti un anume timp de cateva secunde, cat este baremul, pentru o alergare de cateva sute de metri.

ce greutate si inaltime ai, ca sa-ti spunem daca ai sanse sa treci de proba medicala?