| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm a întrebat:

sunt la mate-info in clasa a zecea dar totusi vreau sa dau la facultatea de jurnalism, imi place foarte mult lb romana. ce parere aveti despre aceasta meserie ca profesie de viitor? e bine platita? daca aleg sa merg la facultatea de litere, in afara de profesoara ce variante as mai avea de meserii? funda pentru raspunsurile care ma vor ajuta

2 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Buna, este o meserie foarte bine plătită dar totuși nu ai vrea să continui facultatea tot pe acel profil ( mate-info), poți deveni specialist IT, totuși nu stiu care este mai bine plătită, important este să faci ce crezi că e mai bine.

| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm explică (pentru FaraNumePls):

Sincer nu ma prea regasesc in domeniul asta, IT, si vreau sa fac ceva ce stiu ca imi place si mi-am dat seama ca mi se potriveste foarte bine. Mai ales ca acum nu trebuie neaparat sa fiu la filo ca sa merg pe domeniul de care spun. Am ales mate-info pentru ca filo e un profil slab si credeam ca imi va placea mai mult informatica.