| LiTtLeDj09 a întrebat:

Sunt nou pe-aci si aaaa vreau sa pun o intrebare. am aproape 11 ani(29 iunie big grin) si in excursie am baut bere( eram manga) si am fumat pentru prima data. pot exista efecte secundare?

Răspuns Câştigător
| smiley11231 a răspuns:

E ok, atata timp cat nu devine obisnuintza. si eu am baut ceva bere si nu mi s-a intamplat nimic. depinde si in ce cantite ai baut si ai fumat. big grin este ok. fiecare face prostiile lui la un moment dat. nu exuista om care s an ufi pus vreodata gura pe tigara sau limba pe bautura. deci fi tarehappy

12 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Nu vor exista efecte secundare, atata timp cat fumatul si bautul nu vor deveni un obicei.Ideal ar fi sa nu fumezi deloc.
straight faceLa 10 ani e cam devreme...nu crezi? La 15 ani, ce vei face?
straight faceGeneratia Miley cyrus straight face

| JustMe a răspuns:

La 11 ani iti arde tie de baut si de fumat? Ce te faci la 15-16 mei? Si cica erai manga de o bererolling on the floorSi daca tot ai fumat, sper ca macar ai tras in piept ca altfel nu se punelaughing

| TąNyą a răspuns:

Toate astea la 11 ani? + avatarul tău?

OMG! Da pot da dependenţă, adică să-ţi vină pofte de băut si fumat şi nu cred c-o să te abţi.

EŞTI COPIL CE DUMNEZEU!

| vlaaddd a răspuns:

Da, categoric.
O sa fumezi si alta data si o sa bei si alta data, si tot asa.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Nu cred. dar ai grija sa nu devina obisnuinta.

| andreeasim1 a răspuns:

Nup, doar daca nu mai fumezi nu vor exista efecte secundare.

| Ramster a răspuns:

Da: efectul secundar > intrii pe tpu.ro, postezi tampenii si rade lumea de tine ca esti idioata de fumezi la 11 ani si probabil ca te uiti intre timp la Disney Channel. Manga de la o bere? Du-te si danseaza pe Hannah Montana. In plus, asta nu e sectiunea pentru adolescenti? Tu esti copila. pa.

| Ramster a răspuns:

Scuze, am citit "noua" si credeam ca esti fata. Ma corectez, "esti idiot" si te uiti la "Power Rangers" nu HM

| madautzaxD a răspuns:

Frate care e faza daca a experimentatraised eyebrows poate era curioasa [nu exista efecte secundare dar ai grija ca daca fumezi mai mult poti deveni dependent/awinking]

| kittty a răspuns:

Pailaughing efecte nu pot exista doar.ca daca o ti in bautura si tigari ajungi dependenta copiloolaughingEu zic.sa lasi tigarea si bautura departe.ca daca te apuci de acum de ele.pe la 15-16 ani.[Byewave]

| Tuixi a răspuns:

Manga dintr'o bere?laughing. Idem Ramster.Si noi ne'am nascut acum cateva secunde.
Atata timp cat vorbesti prostii, nu exista niciun efect secundar, stai linistita.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce am eu impresia ca e si cineva care a profitat de tine?
Oricum cred ca exista si efecte secundare... a doua oara o sa te trezesti si mai rau. adica o sa te trezesti dezbracata sau chiar pe strada.