| IrinaAniri a întrebat:

Voi ce varsta aveati cand ati baut prima data bere? eu azi am baut prima data, si am 13 big grin credeti ca e prea devreme?

4 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Cred că multora dintre noi ni se mai dădea pe furiş când eram mici câte o gură, mai mult de spumă, sau mai ciocneam un păhărel la câte o zi de naştere sau revelion, deci nu-ţi pot spune exact la ce vârstă am băut prima mea gură de bere.
Însă îţi pot spune la ce vârstă am băut prima mea sticlă de bere, la 13 ani.

| ThePoet a răspuns:

E o varsta ok si sa stii ca nu e deloc tarziu. Personal, am inceput mai devreme decat tine, cam pe la 11 ani asa pe cand mai imi dadeau ai mei sa ciocnesc cu ei la vreun eveniment, sau sampanie la revel.

| Denis777 a răspuns:

La 5 ani am gasit o sticla de vin sec si am baut decat jumatate si apoi am dat in partea cealalta, bere cred ca de la 8 ani cred

| Andreeaa56830 a răspuns:

Depinde cata bere ai baut. daca ai luat doar un paharel, este prea tarziu.eu de la 10 ani am baut bere. cate o gura de la tata