| ozzyyy a întrebat:

sunt noua aici. explicati-mi si mie ce pot face cu punctele si funditele. explicati ingeneral treaba pe aici. ofer fundita

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Pai puncte primesti la fiecare raspuns pe care il dai, cand primesti voturile : folositor, inteligent, cand oferi voturi : folositor, nefolositor, amuzant, inteligent, stupid big grin, cand ai profilul foarte vizitat si cand primesti fundita

fundita o acorda cel care a pus intrebarea unui utilizator care i-a dat un raspuns cat mai folositor /amuzant / inteligent big grin
pai cum sa stea treaba? unii intreaba altii raspundhee hee
nu poti sa faci nimic cu punctele si cu funditele big grin, doar sa te bucuri de elewinking si bine ai venit pe site! kiss

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@angell, daca intri la "Intrebari frecvente" (in partea de sus al paginii), vei gasi toate informatiile utile, explicate amanuntit. Bafta!winking day dreaming

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Tu pui o întrebare de exemplu şi din n persoane care ţi-au răspuns un răspuns ţi-a plăcut îl consideri tu bun, te-a ajutat. Şi în semn de recunoştinţă faţă de acea persoană alegi răspunsul câştigător deci primeşte fundiţă. O fundiţă este egală cu 100 de puncte. La fiecare răspuns primeşti câte 50 de puncte. Cu cât ai mai multe puncte cu atât creşti în rank. Puncte multe şi rank mic, cam asta ar fi.