| LoveRed a întrebat:

Care-i treaba cu funditele?

Răspuns Câştigător
| Rockărița a răspuns:

Fundele sunt un fel de rasplata pentru raspunsul cel mai corect si concret. Daca aduni mai multe funde devii maestru TPU(succes si bine ai venit).

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Şi mai ceva, dacă după cele 5 zile, pe care le ai la dispoziţie din ziua, în care ai postat întrebarea, nu ai ales câştigătorul, iar cel puţin un răspuns are minim 5 voturi (în total) de "inteligent" şi/sau "folositor", atunci răspunsul câştigător va fi selectat automat de roboţel TPU (în funcţie de numărul de voturi). Însă dacă nici un răspuns n-a strâns cele 5 voturi până în a 5-a zi, atunci vei putea singur să hotărăşti, când şi dacă vrei să premiezi vreun răspuns.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes! Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda reprezintă răspunsul câştigător la o întrebare. La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Pentru a afla mai multe despre TPU citeşte răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește aici, dar totul ca să pricepi: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.

| MajorAsshole a răspuns:

Hm... pot sa-ti spun doar ca lumea se calca in picioare sa primeasca fundite, asa cum se calca in picioare "credinciosii" sa atinga moastele.

| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Dai raspuns corect si primesti funditasmug
Mare branza laughing)
Pai dai un raspuns daca ala care intreaba ii place raspunsul tau, sau considera ca este cel mai potrivit din toate, iti va da fundalaughing)batting eyelashes.

| Keilly a răspuns:

Buna! Treaba cu funditele este asta.
tu pui o intrebare pe TPU. Iar lumea iti raspunde.
Iar tu dau fundita[ dai la declara raspunsul castigator] cui ti-a dat un raspuns folositor.
Cu cat aduni mai multe fundite cu atat devii mai bun, iar daca aduni foarte multe fundite devii Expert TPU.
Sper ca te-am ajutat.