| DavidAndreeacercel a întrebat:

Buna,sunt noua pe aici.
Ma puteți ajuta cu ceva?
Îmi puteți spune niște sfaturi ceva?
Eu pe 9 încep liceul seral. Am terminat profesionala și am luat examenul cu 9, 40 la practica și m-am înscris la liceu seral fără frecventa…poate cineva sa-mi spună cum e la liceu de seara și programul liceului de la cât la cât ar trebui sa stau la liceu seral și dacă se merge rar sau des.
Puteți sa-mi spuneți va rog frumos dacă se cere prezenta obligatorie sau nu.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La liceu, cursul seral se merge ZILNIC, de la 4 sau 5 dupa amiaza, pentru 4 ore!
Prezenta este obligatorie ca altfel se pune absenta si poate duce la repetentie.

| Omega_Beta_1988 a răspuns:

La fara frecventa se merge 3-4 saptamani, incepi de pe la 2-3 dupameaza si iesi noapte pe 7-8-9cam asa ceva

| Omega_Beta_1988 a răspuns:

Daca nu faci prezenta 1 zi 2 in prima saptamana nu-i bai dar sa stii ca pierzi cand te duci a-2 saptamani sau a-treia findca trebuie sa dai lucrari si teze de asta tine asa putin 3-4 saptamani pe semestru