| ElizaScumpika96 a întrebat:

Sunt noua pe TPU dar sunt sigura ca sunteti niste persoane care chiar vor sa ajute happy!
Nu stiu cum sa incep. Deci in clasa intai pana in clasa a doua a fost ok.dar din clasa a treia si a patra copii imi spuneau ca miros urat, nimeni nu ma baga in seama ..pana si o prietena care mai stateam cu ea o luau ceilalti colegi de o parte sad
Nu inteleg de ce nu am fost acceptata de catre ei si doamna diriginta cand am ajuns in clasa a cincea le-au zis mereu sa vorbeasca si cu mine pentru ca si eu sunt pana la urma un om. si nu e sa zici ca am note proaste adica nu am 4 sau eu stiu cat doar ca am probleme cu matematica am 4 atat in rest am note marisoare. Nu stiu de ce dar copii sunt foarte rai. nu vorbesc decat cu cei destepti acum sunt clasa a 5 si tot nimeni nu vorbeste cu mine!
Mereu am incercat sa ma bag in seama cu ei dar degeaba ..simt ca atunci cand ma bag in seama cu ei se uita ciudat la mine si tot nu vorbesc cu mine ..nu vreau sa ii spun dirigintei imi este rusine plus ca nu am parat pe nimeni niciodata
Va rog vreun sfat orice? Si in plus azi a fost groaznic..nimeni nu a vorbit cu mine de exemplu hai si tu eliza pe hol sau eu stiu ce doar asa buna si atat.
Ce sa fac? Voi ati fost vreodata in situatia asta?
Dau funda va rog sa nu radeti de mine chiar daca totusi este ceva de ras!?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi nu am înţeles cum este treaba cu mirosul.Nu faci baie, nu ai hainele curate, ai un mediu urât miroşitor acasă, adică fum în cameră de la sobe, părinţi care fumează exagerat în cameră.

| ElizaScumpika96 explică (pentru onasis1961):

Ma spal si nu miros urat
Ma dau cu parfum foarte mult mereu inainte sa plec oriunde inclusiv la scoala

| Liviu a răspuns:

Elevi sunt rai,cat despre bagatu in seamahappyCrede-ma puisor.
Mai bine ca nu te baga in seama,scapi de fraieri,ia-ti telefonul cu tine,ba scrieti o tema in pauza ca acasa sa fi mai relaxatahappyori etc.
Ce nas fi dat eu sa fiu in locu tau, vaii laughing
Eu nu puteam scapa de colegi se luau de mine.
Daca tu vezi ca nu iti zic ei nimic, nu cauta sa te bagi in seama cu ei.
Daca se baga ei in sema cu tine, pune-i cu botu pe labe, ca ai treaba ca iti faci tema ca e.t.c.

| Mangustă a răspuns:

Uite ce probleme isi fac copiii acum. Daca iti zic ca puti, atunci spala-te si vorbeste tu cu ei ca n-o sa vina nimeni sa te invite in discutie.
Apropo, ultima fraza era la alegere, adica putem sa radem daca vrem?

| ElizaScumpika96 explică (pentru Mangustă):

Nu miros, sunt rai ei doar.
Crezi ca eu nu stiu sa am grija de mine? De igiena mea?
Te inseli amarnic! Poti sa faci ce vrei la ce sa ma astept de la tine

| Nolkyz a răspuns:

Nu știu dacă are legatură cu notele mici sau chestiile astea... Adica pana mea, inteligența nu se vede după notele pe care le ai, în general ele nu reflectă ceea ce poți tu de fapt. Ai putea să încerci să le câștigi respectul și admirația prin altceva în cazul în care ai anumite talente, în cazul în care ai ceva ce te poate scoate din situația asta.

| Holocaust a răspuns:

Aveam si eu o colega in generala care avea glandele sudoripare extrem de dezvoltate, sa zic asa.Copiii erau mici, mai dobitoci, mai spuneau cuvinte urate...Nu prea aveai ce sa le faci.
Intre timp, ei s-au maturizat si ea a invatat sa foloseasca deodorantul.Acum are multi prieteni si miroase a levantica.Nu fi timida cand folosesti un parfum.Iti salveaza viata sociala.happy