| loveyou99 a întrebat:

sunt o fata de 13 ani si sunt in suedia de 4 ani, nu cunosc nici o fata de varsta mea din Romania si imi e tare dor de Romania! ce sa fac? suedezi nu imi prea plac, sunt reci, nu ca noi... voi stiti pe cine-va ca mine? mersi :*
dau fundita

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Atunci, cred ca nu ai de ales. Trebuie sa stai acolo unde este familia. Nu totdeauna in viata facem ce ne-am dori sa facem. Facem ce se poate face. O vorba romaneasca spune sa te intinzi cat ti-e plapuma. Concentreaza-te la "partea plina a paharului". Uita-te la partile bune ale situatiei prezente. In mod sigur este ceva frumos si acolo. Mai tarziu in viata, cand vei fi pe picioarele tale, vei putea face excursii in Romania, sau sa te muti chiar definitiv. Pana atunci, mai tine legatura cu noi, cei de pe TPU.

| loveyou99 explică (pentru sabin89):

Multumesc. Imi este un pic cam greu sa vad "partea plina a paharului". Dar sper ca timpul sa treaca repede love struck
Mersi mult pentru raspuns

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Trebuie sa dai mai multe detalii. Cum ai ajuns acolo? Esti cu parintii? Daca da, ei ce au de gand? Sa se intoarca in tara, sau ce?

| loveyou99 explică (pentru sabin89):

Sunt cu parinti si sora mai mare. am plecat din cauza greutatilor, ei nu vor sa mai vina in Romania... dar inca nu am vorbit cu tata, dar cred ca raspunsul e nu sad... mersi mult pentru raspuns :*