| monica_6956 a întrebat:

Sunt o fata de 16 ani.Mama nu vrea sa ma lase la strand nici macar o data si nu inteleg de ce.Motivele ar fi ca se poate lua diferite boli de piele sau ca isi face griji.Va rog frumos dati-mi niste sfaturi prin care sa o conving sa ma lase!

7 răspunsuri:
| Roxy a răspuns:

Pai daca nu-s ti sa inoti atunci mi se pare normal sa nu te lase pentru ca totusi e si ea mama si isi face griji pentru viata tabig grin
Daca nu sti sa inoti roga un prieten sa te invete si arata-i mamei tale ca sti sa inotihappy
Si la faza cu bolile de piele poti sa ii spui ca in apa aceea se pun o gramada de pastile cu clor care dizolva cam toate bacterilehappy
Mai este posibilitatea ca isi face griji ca cineva sa nu te arunce in apa si atunci poti sa i spui ca tu sti sa inoti si nu o sa te zbati si o sa te lasi aruncata ca nu cumva atunci cand te zbati sa te lovestibig grin
Take care:*

| Kitty a răspuns:

Spune-i ca oriunde te-ai duce(piscina, mare)exista riscul asta, nu doar la strand si nu poti sta toata vara in casa/afara murind de cald. Multi se duc la strand si n-au patit nimic. Asigur-o ca vei avea groja de tine, de ceea ce vei face si cu cine, ca nu mai esti un copil de 4 ani. Succes!

| fly a răspuns:

Ciao! Nu e admisibil asa ceva! Esti mare si ai dreptul la recreatie la strand! E nevoie sa discuti cu mama ta si sa-i spui ca decizia ei te face nefericita, vorbeste-i calm, cu rabdare, asa cum ai vorbi unui prieten. Spune-i ca tu o intelegi in temerile ei, dar ca in viata pericolele sunt peste tot si ea nu va putea sa impiedice daca ar fi sa se intample ceva.In viata se paseste cu curaj si incredere! Infectii? Le poti lua oriunde, nu numai la strand.si mai spune-i ca ti iti vei purta bine de grija si ca trebuie sa aiba incrdere in tine daca vrea ca tu sa cresti bine fara frica de lume si de ceea ce te inconjoara! succes

| anna_7069 a răspuns:

Asa era si mami` pana vara trecuta, cand aveam 16 ani. Acum am 17 ani, a inceput sa mai aiba incredere in mine. Am intrebat`o acum 4 zile daca ma lasa la strand cu colegii, si mi-a zis ca nu ca e periculos, ca nu prea are incredere in mine cand vine vba d strand, ca sunt nebuna si ma aventurez.;-s Dar. se pare ca am convins`o. i-am zis ca rad colegii de mine ca nu ma duc niciodata cu ei, etc. Si m`a lasat.batting eyelashes Incearca si tu sa-i zici ca rad prietenele tale d tine, ca nu te lasa. ceva gen; d

| Nobody_4790 a răspuns:

laughing... zii ca te duci la o colega.si fuga la strand!blushing

glmhappy

spune-i ca asta te afce fericitatongue

ca iti doresti mult.ca vei merge cu prietenii si nu vei sta multchatterbox.
chestii de astea!

bft!

si spor la dat pe strand!big grin

| NarcisSistul a răspuns:

Eu zic sa o intrebi care e principala problema si dc nu te lasa. daca e vorba de innec asigura-te ca e macar un baiat care are grija de tine si care stie sa inoate( spune-i asta mamei tale ) iar daca e vorba de boli de piele ii spui ca dintre toti prietenii tai care au fost la strand niciunuia nu i s-a intamplat nimic... Bft si balaceala placuta :*

| Maribele a răspuns:

Spune-i ca esti destul de matura sa mergi si daca nu merge spune-i ca te-ai dori sa faci asta cel mai mult