| Alice257 a întrebat:

.sunt o fata mai timida si rusinoasa si nu am multi prieteni decat vreo 5-6..si cateodata ma simt atat de singura..nu stiu ce sa fac pentru ca parca niciunul nu e pe placul meu..VA ROG dati-mi niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Zazy a răspuns:

Din ce am citit eu mai sus, îmi dau seama că eşti o persoană puternică. Din propria experienţă, am învăţat că nimeni nu îţi este prieten adevărat. Majoritatea îţi vor răul, ori se bagă prea mult în viaţa ta...şi nu mai scapi de ei. Depinde de situaţie. Nu eşti singură. Niciodată nu vei fi. Mama ta e cea mai bună prietenă, chiar dacă unii nu sunt de acord cu chestia asta. Am avut nişte prietene, timp de 4 ani...şi în tot timpul ăsta şi au bătut joc de mine. Apoi le-am lăsat baltă, căci nu meritam să fiu călcată în picioare. Am întâlnit alte fete, ''bff'' cică. Se băgau prea mult în viaţa mea. Îmi voiau binele, dar..prea le păsa de viaţa mea şi câteodată mai eram şi bârfită. Am ajuns la concluzia că mai bine rămân aşa singuratică, decât cu nişte persoane false în jurul meu. Acum sunt ok, şi sunt mândră de decizia pe care am luat-o. O zi bună! :*

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cand esti singura e bine sa citesti cartea aceasta: http://www.bibliotecapemobil.ro/......0White.pdf si nu te vei mai simti singura.

| GoldenKing a răspuns:

Esti ca mine, don't worry big grin.Te obisnuiesti cu ideea peste ceva timp