| madducu a întrebat:

Sunt reprezentant si am dat o comanda destul de mare la Avon(aproape 10 milioane) iar persoana care a facut comanda(ea a facut de 8 mil jumatate) nu-mi mai raspunde la telefon si nu mai am cum sa dau de easad. Ce sa fac? Eu nu am cum sa platesc ce a comandat ea, nici nu am acesti bani si nici nu as plati pentru ea chiar daca as avea. Pot face ceva sa o oblig sa plateasca? Daca nu voi plati factura in totalitate, ci doar 120 ron, voi pati ceva? Voi fi data in judecata?
Am nevoie de un sfat, va rog!

2 răspunsuri:
| Rallu a răspuns:

Ti-ai luat teapa happy! Cum ma sa faca comanda de 8 mil?laughing Trebuia sa te gandesti la ce fel de persoana e si sa te gandesti daca are un buget care`i permite sa plateasca comanda. In fine... sper sa faci rost de bani si ia`o ca pe o invatare de minte! happy

| ela_9708 a răspuns:

Da vei fi dat in judecata...nu ai cum so obligi sa.ti plateasca, daca mai ai produsele poti sa le vinzi la magazine ar fi sigura sansabig grin