| alexutza697595 a întrebat:

Sunt stresata din cauza liceului. Colectivul nu e nicio problema deoarece am cazut si cu colegi din generala. Problema stresului meu sunt notele. Nu iau note foarte mici, dar mi-am facut o medie aritmetica la toate notele si imi iese 8, 10. Faza este ca mama nu ma cearta, dar totusi observ ca este totusi suparata pentru ce ii spun. Chestia e ca doar atat pot. Sa imi fac probleme mari? La facultate conteaza media 9-12? Sau notele de la BAC? ...Intelegeti-ma, sunt chiar stresata. Sunt la profil de matematica-informatica intensiv, in clasa a 9-a. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| alexa88 a răspuns:

Da, media conteaza la admiterea in invatamantul superior; dar nu toate, de exemplu daca te duci la litere se iau in considerare mediile la romana si engleza.In legatura cu stresul tau referitor la note ce pot sa-ti spun...probabil nu esti facuta pentru mate-info...mai ai inca timp sa te tranferi la un alt profil.Succes!

2 răspunsuri:
| Gya_8215 a răspuns:

Wow! Mai rar vezi copii care le plac scoala.In cazul tau da`te bine pe langa profesori nu numai trebuie sa tocesti trebuie sa gandesti logik.Nu stiu cum e la tine ca la mine e mai diferi eu prind din cls si imi ies mediile. daca esti desteapta pinzi din clasa si mai repeti acasa.mai te dai bine si pe langa profesori si o vei face pe mama ta fericita.Succes!

| alexutza697595 explică:

Mersi mult, eu vreau la farmacie si am cautat pe net si am observat ca imi trebuie doar diploma de bac, intru la facultate doar pe baza unui test.