| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
sunt timida, nu prea comunicativa, retrasa...as vrea sa fiu altfel, dar nu stiu cum si ce sa fac :-

4 răspunsuri:
| vreau1alint a răspuns:

Incearca sa iti faci o prietena care e exact opusul tau. In general cei de genul asta ii molipsesc si pe ceilalti big grin. Oricum cel mai bine e sa renunti la timiditate. Nu te musca nimeni daca spui ceea ce gandesti.

| 1259854 a răspuns (pentru vreau1alint):

Mie teama asa sa spun tot ce gandesc, nj de ce... poate ca mie teama ca sa nu fie gresit si sa dau gres, sa imi fac probleme...si at cand ma cert cu vruna nj ce sa zic,ma pierd happy
m prietene care nu sunt asa ca mine, dar nu tot sa fiu ca ele, sunt genu care nu suporta si nu vb cu oricine smug

| vreau1alint a răspuns (pentru 1259854):

Si mie mi-a fost teama cand eram copil sa vorbesc cu toata lumea. La mine motivul era altul dar solutia e sa incerci sa fii cu picioarele pe pamant si atunci cand vrei sa vorbesti cu cineva nu ai de ce sa dai un inapoi. Nu iti cere nimeni sa vorbesti cu oricine dar daca vorbesti cu cineva intr-un fel apropii acea persoana de tine.
Daca nu te deranjeaza, ce varsta ai?

| 1259854 a răspuns (pentru vreau1alint):

17 :d