| anonim_4396 a întrebat:

sunt un adolescent de 13 ani care e mai rusinos sa zicem din fire si stiti cum e.Sunt in clasa a opta
Am multi colegi si colege in clasa in care dupa cum stiti acesti 8 ani au fost de fratie.am un cel mai bun prieten care pot sa am in el incredere oricand.in clasa este si o fata foarte frumoasa dupa mine(timida, are numai nota 10 si se supara rau cand ia 9, o persoana buna). Pana in a saptea nu am simtit nimic pentru ea, dar apoi nu stiu cum am privito in ochi si am vazut ceva ce nu pot exprima. Din acea seara timp de 2 saptamani m-am gandit intr-una la ea, si ma intrebam ce este cu mine.Eram un copil care ii facea pe toti sa rada si tare amuzant,dar dupa acea o perioada devenisem melancolic.a trecut un an si inca am aceleasi sentimente, doar ca am aflat ca si cel mai bun prieten o place(chiar el mi-a zis-o, si m-a rugat sa nu ii zic)iar eu nu stiu ce sa fac.eu nu sunt sigur ca voi reusii,de acea prieenia e mai importanta pentru mine si mereu imi zic ca el ar trebui sa o aiba si ea cred ca il place.Dar nu stiu daca mai pot sa rezist, ma gandeam intr-o seara la ea si apoi simt cum pe obraz imi curge o lacima, si ma intreb mereu de ce o plac? am in clasa totusi si cativa colegi nu prea buni...isi bat joc rau de multe persoane i mi-e ca daca or sa afle ca o plac stit voi,naspa.Iar eu ma intreb daca sa ii spun ca o iubesc sau sa tac, ma freaca mereu gandul ca dupa a opta nu o sa o mai vad niciodata, deoarece nu prea tinem legatura decat la scoala...cand vreau sa ii dau mesaj pe facebook nu stiu cum sa o fac, ce subiect sa aduc, doar ca sa vorbesc cu ea.si cand imi da ea mesaj ma simt de parca sunt in al noua-lea cer,si va intreb pe voi daca sa ii spun sau nu, si daca da cum? tin foarte mult la ea, dar iubirea neinpartasita e groaznica

Răspuns Câştigător
| dani2404 a răspuns:

Cui ii pasa de ce cred altii? Frate, du-te la ea si spune-i ce simti, daca nu o faci o sa spui '' de ce n-am incercat ''? Da-i in. pe ei, nu e treaba lor, ci doar a ta si a fetei aleia. E inevitabil sa gandesti ca poate te va respinge dar merita sa incerci. Bafta si daca imi vei asculta sfatul spune-mi cum au decurs lucrurile. Sanatate si numai bine.

| anonim_4396 explică (pentru dani2404):

Multumesc,mai motivat mult happy

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat