| HotDark a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi!
Sunt impreuna cu o fata de o saptamana pana acum totul e oke si eu sunt o fire mai timida si nu prea stiu ce sa zic cand sunt in prezenta prietenei mele pentru ca ea mai are o bff cu care umbla de fiecare data si poate de aceea sunt asa timid?, pur si simplu ma blochez dar nu stiu de ce pentru ca la scoala nu sunt deloc timid doar in prezenta ei, de ce? si mi-e frica ca asta sa nu afecteze relatia noastra pentru ca eu tin foarte mult la ea, si ziceti-mi si mie ce sa fac sa nu mai fiu asa, sa fiu cat mai deschis in prezenta ei si as vrea sa mai stiu o chestie pe care din cate prietene am mai avut nu mi-am dat seama niciodata : cum aflu cand relatia noastra nu mai merge? astept raspunsuri sincere cel mai bun ia fundita! respect! multumesc

3 răspunsuri:
| blu3ey3s a răspuns:

Poti fi timid din 2 motive : 1) asa e firea ta sau 2) pentru ca ti foarte mult la ea si cand sunteti impreuna te rusinezi.Incearca sa stai mai mult timp cu ea si sa vorbiti cam orice.Incet-incet vei vedea ca nu vei mai fi asa. Spune-i si ei ca atunci cand va intalniti sa fiti doar voi doi si nu altcineva. Tu afli cand numai merge relatia atunci cand ea nu prea te mai baga in seama, numai vorbeste frumos cu tine si te evita. Sper ca te-am ajutat. Bafta! happy

| IdoL a răspuns:

Relatia voastra nu mai merge cand simti ca nu iti mai vorbeste sau se comporta cum se comporta inainte,Treaba cu simtitul ca nu mai merge vine de la tine si de la ea nu sunt unele concluzii,si partea cu timidu incearca sa stai mai mult in preajmea ei si sa vb. cu ea, prindeti curaj si nu ezita sa spui nimic spune-i mereu ca o iubesti si fa-o pe ea sa se simta putin jenata si ai sa vezi ca merge, Bafta si noroc sa ai

| fourtwenty a răspuns:

Spune-i ca ai vrea sa iesiti voi 2, nu sa mai vina cu o prietena.vino si tu cu un prieten de-al tau tigan, pentru prietena ei... daca nu vrea sa renunte la ea propune-i sa va faceti de cap in 3 si aia e, o sa fie filmu vietii tale