| dannyy96 a întrebat:

Buna TPU...am am nevoie de ajutorul vostru,dati-mi va rog un sfat cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa-mi continui studiile in orasul natal,caci ea vrea sa ma transfere in alt oras, dar eu nu sunt decord caci o sa-mi fie prea greu iar ea nu ma intelege.cum sa procedez?

4 răspunsuri:
| swordfish a răspuns:

Zi si tu ca in primul rand v-a economisii bani, v-a sti cand esti la liceu/facultate si cand esti afara sau in acasa nu trebuie sa stea cu grija ta mereu, aici ai prietenii tai, familia si cunosti deja orasul sau satul respectiv nu sa stai sa ratacesti prin alta parte

| dannyy96 explică (pentru swordfish):

Eu deja am incercat tot...ea nici nu ma asculta,s-a gindit doar la plusuri nu si la minusuri,iar de prieteni nu o intereseaza, deoarece a spus ca acolo tot o sa-mi fac prieteni, vrea sa ma lase la sora mea cu gindul ca ea va avea grija de mine dar ea va fi toata ziua la servici, si plus la toate din coace spune ca nu-s mica, pot avea si singura grija de mine dar din alta parte spune cu totul altceva...

| swordfish a răspuns:

Ai mai rezolvat ceva cu mama ta?

| dannyy96 explică (pentru swordfish):

Nici nu vrea sa mai aud nimic, m-am saturat sa-i explic si s-ai spun una si aceiasi...trece pe linga urechi