| sammie a întrebat:

Bună! Știu că am mai pus o astfel de întrebare dar na, tot aici am ajuns.
Mă confrunt cu o fobie de aproximativ 2 ani.
Când eram mai mică mă speriam foarte ușor de fantome, demoni, stafii cu alte cuvinte de chestiile astea. Și prietena mea cea mai bună s-a gândit să mă sperie pe mine cu acel film pe nume,, Annabelle " sau ceva de genul. Despre acea păpușă.
Chiar și dacă am crescut și m-am maturizat, tot am rămas cu acea frică. Acum de fiecare dată când vine seara trebuie să stau lângă cineva sau să vorbesc cu cineva că dacă nu mi se face o frică nemaipomenită. Începe să-mi bată inima tare, transpir și îmi vine în minte înfățișarea acelei păpuși.
În mai multe nopți mi se făcea și frică să mai cobor de la etaj ca să-mi iau un pahar cu apă.
Iar acum mai nou am halucinații. Și parcă văd în întuneric chestiile astea. Vă rog, ajutați-mă cu niște sfaturi! ( Scuzați categoria )

4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Petrece mai mult timp in intuneric pana te inveti cu el. E foarte important sa te uiti la filme de groaza ca sa te inveti cu frica. Asta daca te stii sanatoasa cu inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ii spui aceste chestii unui preot sau unui psiholog. Ei vor știi cel mai bine ce sfaturi să îți dea.

| Cdolo a răspuns:

Caută răspunsul la un specialist nu aici. Când eram mic mă încurajăm cu gândul pe pe glob sunt milioane de oameni treji când eu făceam ceva in întuneric.

| sammie explică (pentru Cdolo):

Și eu m-am gândit de multe ori la asta. Că dacă cumva vine vreun,, monstru " ca să zic așa, oricum am vecini care se culcă pe la 3 dimineața și m-ar auzii. laughing