| kitty00 a întrebat:

Buna!laughing Tocmai am fost amenintata de un prieten,nu prea bun, ca imi sparge id-ul.El a mai facut chestii de astea si as vrea sa stiu...Ce as putea face ca el sa nu poata sa mi-l sparga?sadMultumesc!

12 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pai, cel mai sigur lucru pe care-l poti face, este sa-ti schimbi parola actuala cu una mai grea, pe care s-o notezi pe ceva sa n-o uiti.
Daca iti sparge id-ul totusi te duci pe yahoo.com, reclami ca ti-a fost spart contul si problema rezolvata.

| William a răspuns:

Ameninta-l si tu ca ii spargi capu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune ti o parola de genul

a12Drte345{l

e cea ma buna combinatie pentru a avea o parola cat mai sigura.

| Codre a răspuns:

laughing hai ca asta e bunalaughing daca te ameninta cu bataia mai era cevalaughing ce baiat e ala malaughing ca`l iau eu la bataie.
Uite raspunsu totusi: nu cred eu ca e asta asa hacker ca sa sparga el coduri el foloseste cred un program pe nume keylogger care ii arata ce scrii tu la tastatura si asa iti afla parola(cam asta e ce stie sa faca sunt 99.99% sigur).
Si ca tu sa te protejezi ai de facut urmatoarele chesti:
1)Nu lua nicun fisier de la el(poze, melidie etc.)
2)Nu da clic pe toate linkurile care le vezi doar daca sunt siteuri ca Youtube, facebook. intelegi tuhappy
3)Cam atatlaughing bafta fundahee hee!-daca nu iti sparg parola de la messlaughing!

| kitty00 explică (pentru Codre):

laughing Deci esti totallaughing.laughingCred si eu chestia aia dar totusi mnacrying.Am si plans, eu fiind mai sensibila.sad

| Codre a răspuns (pentru kitty00):

Draga daca pentru asta plangi tu... nu e binehappy.Fi PUTERNICA.Ia da`mi id`u aluia fac putin caterinca de ellaughing!

| kitty00 explică (pentru Codre):

laughing La mine e mai complicat, sincerrolling on the floor). Adica am sters deja conversation history si straight face id-urile pe care putea sa ma faca de ''cacao''laughing)))))))))))))))))))))))))))))))))))).raised eyebrows Praf de mine.-.-'' tu esti fata sau baiat?laughingSi cati ani ai? Sa stiu, sa ti-l dau sau nu laughing. Chiar as vrea sa faci asta thinking

| Codre a răspuns (pentru kitty00):

Sunt fata cu numele Codre laughing, DESIGUR ca`s baiat am 16 ani.

| kitty00 explică (pentru Codre):

Pai nu stiam ca numele tau adevarat e Codre...laughing

| Codre a răspuns (pentru kitty00):

Ai dreptate poate codre e prescurtarea de la andreealaughing-logic nulaughing

| kitty00 explică (pentru Codre):

=]] :]] Mai stii?/laughingrolling on the floor))laughing Ummm si de unde esti tu, huh?

| HaKid a răspuns:

Nu-ti fa griji nu are cum sa ti-l sparga!