| LIVIAPISI a întrebat:

Tocmai trec printr-o despartire si ma lasa imnima de tristete! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Incearca sa vezi partea plina a paharului, sa nu te izolezi, si sa iesi mai mult cu prietenele astfel incat sa simti esenta vietii fara a suferii dupa o persoana care nu vrea sa iti mai fie alaturi oricat de mult ai vrea.
Viata este frumoasa, savureaza fiecare clipa, stiu ca iti este greu, si eu am fost pusa in aceeasi situatie, asta este, dar nu uita ca sunt doar obstacole in calea fericirii!
Numai bine!
pa, pa

3 răspunsuri:
| Fdstra a răspuns:

Vorbeste cu o prietena,chiar daca ti se pare banal,te va surprinde cat de mult te va ajuta acest lucruwinking Daca asta nu se poate, incearca sa faci ceva care iti place,cum ar fi sa urmaresti un film,o emisiune funny,gandeste pozitiv, exista si o parte buna in orice lucru, mediteaza la ceea ce a fost rau si a trecut, gandeste-te ca daca s-a terminat inseamna ca nu a meritat, ca te asteapta ceva mai bun...INTOTDEAUNA! Asculta muzica linistita,NU DE DESPARTIRE,daca ai se poate,doar instrumentala, no voice... Fa-ti planuri de viitor, propune-ti noi scopuri, incearca sa fi puternica, merita sa vezi ce e dincolo de tristetea asta, nu va dura la nesfarsitwinking thinking

| Claustrophobic a răspuns:

Apf, îmi aminteşti de mine. Îmi pare foarte rău, ştiu prin ce treci. Încearcă să uiţi şi să te gândeşti la faptul că odată şi odată tot s-ar fi terminat şi mai bine acum decât mai târziu, pentru că atunci probabil te-ar fi durut şi mai mult. Dacă s-a terminat, înseamnă că nu a fost să fie. O vreme. Nu ştiu, încearcă să nu vorbeşti cu acea persoană şi în niciun caz nu te uita la conversaţiile vechi pentru că aceste lucruri te vor face să-ţi fie şi mai dor. Eu am făcut greşeala asta şi crede-mă că mi-a fost şi mai greu, deoarece retrăiam mereu acele momente frumoase şi îmi doream să le simt din nou în prezent. Ştiu că te doare, dar vei trece peste. Fă-ţi prieteni noi şi diversifică atmosfera ca să nu te mai simţi singură. Din nou, îmi pare foarte rău, dar ţine minte că toate lucrurile se întâmplă cu un motiv. Ai grijă de tine. :*

| LIVIAPISI explică:

Toti aveti dreptate! Daca prostul ala nu vede ce pierde e traba lui! Va multumesc din suflet! Vreti sa fiti prietenii mei? Pe mine ma cheama Livia si am 11 ani voi?