| bubulinadulche a întrebat:

Totul a inceput acum un an cand un baiat pot spune ca se indragostise de mn.De cate ori treceam pe langa ei ma strigau si imi zicea ca de ce nu vreau sa vb cu el, el tacea si nu spunea nimic.Pe urma a venit excursia de vara(ultima zi de scoala).Era si el cu prietenii lui si bineinteles ca colegi lui nu mai taceau, de cate ori ma vedeau incepeau sa ma strige.

Dar in toamna asta cand am inceput scoala a fost diferit, m-am indragostit de el, nu stiu acum mi se pare schimbat si imi place chiar foarte mult.Dar el nu cred ca mai place, adica sunt total confuza, colega mea l-a intrebat daca ma place si nu i-a zis nimic, ea i-a zis ca imi place de el si pe urma eu am vb cu el pe mess, si i-am zis ca vreau sa stiu ce i-a zis prietena mea despre mine si el a zis ca i-a zis ca ma place si eu nu i-am zis nimic, nici ca e adevarat nici ca nu e.El e zodia capricorn( e nascut pe 9 ianuarie).voi ce credeti, mai simte cineva pentru mine?big grin

Răspuns Câştigător
| waitingForAmiracle a răspuns:

Buna.
Pai ce sa zic, cred ca el e prins intre 2 ziduri practic. Vreau sa spun ca nici el nu prea stie ce vrea sa faca, probabil pentru ca este intimidat prea mult de prietenii lui si de prietena ta. Cea mai buna varianta ar fi sa vorbesti tu cu el, si nu prin intermediul Messengerului, ci fata in fata. Asa vei vedea cu adevarat ce poate simtii. Fa-ti curaj si intreaba-l, sau mai lasa apele sa se linisteasca pentru o clipa. Nu il mai baga in seama o perioada si vei vedea cum el va veni la tine. Sau... Iesiti mai des, doar tu cu el, fa-l sa rada, descoperiti-va punctele comune, fa-te interesata de ceea ce el face/discuta. Tine minte, cea mai frumoasa relatie este atunci cand :
1. Vorbiti ca frate si sora
2.Va protejati
3.Va iubiti kiss.
Insa, din experienta mea, stiu ca intr-un fel ai si tu intr-un coltisor din inima lui un loc mai special kiss. Sunt sigura ca daca imi urmezi sfaturile te va placea... Am trecut prin aceste sfaturi, si crede-ma, inca sunt impreuna cu el, de 7 luni, inca ne iubim mult, ca prima data si nimic nu schimba asta. Bafta!

4 răspunsuri:
| adyriadry a răspuns:

Cred ca da iesi o data cu el si spune-i ce simti ca te-ai indragostit de el si eu una cred ca si el va zice la fel incearca nai nimic de pierdut fa-ti curaj si spune-i eu una cred ca va iesi ceva big grin

| Hieer a răspuns:

Pai vezi ca nici tu nu ii zici, nici el nu iti zice nimic aman2 sunteti confuzi, mai bine intreaba-l o data si gatadevil

| 3Cata3 a răspuns:

Cred ca si el e confuz si poate ar trebui sa insisti mai mult si sa afli daca simte ceva sau nu pentru tine big grin

| Yasmina2492 a răspuns:

Buna. Daca acum un an te placea, dar tu nu ii dadeai atentie, iar acum a aflat ca il placi probabil e confuz.iar daca zici ca de cate ori prietenii lui te strigau, el tacea s-ar putea sa fie timid. Poate ar trebui sa stati mai mult de vorba sa va cunoasteti, in asa fel isi da drumu sa vb si despre sentimente big grin