| bubulinadulche a întrebat:

Totul a inceput acum un an cand un baiat pot spune ca se indragostise de mn.De cate ori treceam pe langa prieteni lui, ei ma strigau si imi zicea ca de ce nu vreau sa vb cu el, el tacea si nu spunea nimic.Pe urma a venit excursia de vara(ultima zi de scoala).Era si el cu prietenii lui si bineinteles ca colegi lui nu mai taceau, de cate ori ma vedeau incepeau sa ma strige.

Dar in toamna asta cand am inceput scoala a fost diferit, m-am indragostit de el, nu stiu acum mi se pare schimbat si imi place chiar foarte mult.Dar el nu cred ca mai place, adica sunt total confuza, colega mea l-a intrebat daca ma place si nu i-a zis nimic, ea i-a zis ca imi place de el si pe urma eu am vb cu el pe mess, si i-am zis ca vreau sa stiu ce i-a zis prietena mea despre mine si el a zis ca i-a zis ca ma place si eu nu i-am zis nimic, nici ca e adevarat nici ca nu e.El e zodia capricorn( e nascut pe 9 ianuarie).voi ce credeti, mai simte cineva pentru mine?big grin

3 răspunsuri:
| Rawwrr a răspuns:

Din câte ai spus tu mai sus, e cam timid. happy

Nu te complica cu prietenele tale, crede-mă că am trecut prin asta, şi cea mai bună prietenă te înşeală.Să nu ai încredere în nimeni.

Eu îţi spun ce aş face în locul tău :
Aş vorbii cu el şi l-aş întreba direct ce vrea de la mine.

Până la urmă, dacă laşi timpul să trecă, o să regreţi mai târziu că nu ai pus piciorul în prag.;-)

Baftă!

| GumiFreeStyle a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine sa-l intrebi chiar pe el ca alt fel ce vei face?[uteni intrebarea asta.Sa zicem ajungi sa fi cu el si e normal sa mai inveti asa cat de cat despre el sai aveti intimitatile voastre si pe urma cadaou de craciu..dor no sa-ti pui prietena care nu a fost cu els a alega cadoul nu? Sau va duceti sa zicem 3 intalniri si a treia nu poti, sa zicem ca iti vin musafi acasa si trebuie sa juti parinti.Ce faci? Iti trimiti pretena sa-i spuna ca nu te poti duce, sau intrebi TPU-ul?
Da, stiuca m-am luat cam tare de tine.dar eu zic asa:
1. Intreaba-l tu; vorbiti fata in fata nu pe mess.
2. Pune-te in locul lui, isi trimite un prieten sa-ti spuna ca te place si sa te intrebe daca tu il placi..cum ti-ar veni?

| ionghidonHD a răspuns:

Iubire de adolescenti mda..Cu siguranta te place, poti sa iti dai seama ca e timid daca nu-a dat nici un raspuns colegei tale.In general baieti fac acest pas de vorbi cu fata, acum e invers fa tu acel pas si stai fata`n fata cu el. si spune-i ce simti :X La fel am patit si eu