| beautifulkiss a întrebat:

Buna TPU a venit 2011 si mi-am propus sa ma schimb.Nu in sensul sa schimb totul pentru cineva sau altceva, ci pentru mine. Vreau sa schimb doar defectele si obiceiurile proaste.Am incercat de mai multe ori, dar merge un pic si dupa aceea din nou revin la vechile defecte/obiceiuri proaste.Nu stiu cum sa fac sa ma schimb.Am vointa, dar parca degeaba.
Pentru cei care ati avut o situatie ca a mea, cum ati reusit sa va schimbati si sa nu va intoarceti la vechile obiceiuri/defecte?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Bine, hai ca o sa te ajut eu. Si eu acum 2 - 3 ani am trecut prin asemenea situatie. Tot ceea ce trebuie sa faci e sa fi prietena cu toata lumea, sa fi vesela tot timpul, sa te gandesti tot timpul la bine si ca tot timpul sa inveti din greseli.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acceptă-te așa cum ești, nu este nimeni să nu aibă calități și defecte.
Te-ai gândit vreo dată că acele defecte ale tale sunt drept luate calități și invers de cei din jurul tău?
Cu plăcere!
Pa, pa.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Mersi pentru apreciere! Iti doresc succes la scoala, noroc in viata si numai bine!

| Claudia_4421 a răspuns:

Parerea mea este ca nu are rost sa incerci sa te schimbi, pentru ca asa esti tu si asa ramai, dar obiceiurile se pot ascunde ( dupa parerea mea). Acasa ai putea sa fi tu insuti, dar cand mergi la cineva poti incerca sa te ascunzi pur si simplu (sa faci tot posibilu ca omul respectiv sa nu-ti observe obiceiurile proaste)

Incetul cu incetul vor disparea!

Sper ca ti-am fost de ajutor!

| matzakitty a răspuns:

Este foarte greu sa te schimbi radical, ideea este sa incepi cu lucruri marunte, nu cu cele mai grele din prima.

Răspuns utilizator avertizat
| RoxanaAndreeaBianca a răspuns:

Am incercat si nu pot. dar cu timpu ce cresti omu se schimba laughing)

| nanalicious a răspuns:

Pai ce fel de defecte?