| Mellu a întrebat:

A venit vara,si bineinteles ca toata lumea vreau sa merg la piscina cu prietenii sau cu familia.Dar nu pot fiindca sunt si putin grasuta, si pe pielea piciorului mi-au aparut vergeturi pe care le tratez cu crema hidradanta recomanadata de farmacist.Ce sa fac ca sa slabesc putin si sa pot merge si eu la psicina fara sa imi fie rusine de pielea mea?

Răspuns Câştigător
| xAndraa23 a răspuns:

Buna, stiu ca tu te astepti la diete sau niste sfaturi, dar crede-ma ca nu conteaza cum arati la plaja, toata lumea are cate o problema si totusi se simte bine in pielea lui fara sa-i pese. Nu trebuie sa-ti fie rusine chiar daca esti putin plinuta. Crede-ma ca nici eu nu arat senzational, dar ma simt bine in pielea mea si asta e tot ce conteaza. Daca simti chiar nevoia sa slabesti, incearca sa respecti un singur lucuru, deloc sofisticat si foarte usor : incearca sa mananci mai putin si sa-ti planifici fiecare masa si tine socoteala dupa fiecare lucru pe care l-ai mancat, ca sa te mentii repectati programul acela si cam asta e. Nu uita, fiecare om are cate o imperfectiune. Nimeni nu e perfect. Bafta :*

6 răspunsuri:
| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Salut. Faptul ca esti ''putin'' grasuta nu nu te impedica cu nimic sa mergi la piscina. Eu merg la mare in fiecare an si pot sa te asigur ca sunt si fete si femei care au mai mult de 100 de kilograme si nu se jeneaza sa faca bae.

| Painy a răspuns:

Offf straight face Draga mea prietena, exteriorul nu prea conteaza. Ce conteaza ca esti grasuta? Altii care sunt de nu stiu cate kilograme merg la piscina sau la mare iar tu care ai parca 42 sau 43 de kilograme la 12 ani sa-ti fie rusine? straight face Pe bune acum, lasa tampeniile astea ca nu esti plinuta DELOC! Te cert eu maine la scoala! :]]
Dar, serios acum. Chiar nu conteaza ce ar spune lumea! Si partea cu vergeturile ------> foloseste in continuare crema respectiva. Stai calma, esti frumoasa asa cum esti TU. Nu te schimba pentru nimeni si mai ales pentru " Gura lumii ".

| Mellu explică (pentru Painy):

Merci,Lala.Maine nu mai vin la scoala.

| Sateanu55 a răspuns:

Auzi mai tomito
parerea celor din jur nu conteaza daca esti putin plinuta daca ai vergeturi asta este! nimeni nu-i perfect! deci nu trebuie sa slabesti ca sa te simti bine

| Jodic a răspuns:

Pai bea inainte de fiecare masa cate un pahar cu apa necarbogazoasa si mergi la sala...nu-ti fie rusine sau teama, e ok adica si eu m-am simtit ciudat la inceput dar cu ambitie dupa o saptamana de mers la sala si de facut cate un program(GARANTEZ CA ITI AJUNGE! ...vei fi franta) daca ai putea sa alergi cate o ora pe zi jumatate de ora dimineata si jumatate seara. ar fi super si daca te tii de sala e ok eu mancam cartofi prajiti seara si tot am slabit intr-o luna 3 kg laughing bafta!

| Mellu explică:

Multumesc pentru raspunsuri.happyAm sa va ascult sfaturile si o s ale practic.