| ColorfulRainbow a întrebat:

A venit vara iar prietenii incep sa vorbeasca despre strandstraight face.
Insa eu nu pot merge cu ei caci sunt mai grasuta si mi`e rusine crying. nu e placut deloc...am si putina celulita... offff crying
Ce ma fac?sad
Nu vreau sa-i supar nici pe ei, insa nu vreau nici sa ma simt jenata de felul cum arat si sa regret ca am mers.
straight face
Voi ce spuneti?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Mai ai timp sa slabesti...pana mergeti voi la strand, nu prea e caldura pentru un strand,...

Poti face exercitii, pentru partile cu celulita, genuflexiuni, fandari, abdomene!

Si ia-ti de la farmacie o crema contra celulitei, iti recomand Cellulight, cam asa arata http://comenzi.farmaciatei.ro/......ulight.gif e pana in 20 de lei, in cateva zile maxim 2 saptamani vei vedea rezultate!

Bafta la balaceala:*

| Veve :X a răspuns:

Un constum de baie intreg cred ca rezolva situatia, pe jumatate. era o melodie si la un moment dat zicea asa ``lasa lumea sa zica ce vrea, nu mai crede asculta`ti inima!`` ai putea sa le aplici si tu. sti ca apa, vantul si gura lumii nimeni nu le poate oprii straight face deci stai linistita, si idn moment ce prietenii tai te`au invitat inseamna ca lor le este indiferent daca esti mai grasuta sau nu, ei te plac asa cum esti si tu ar trebui sa fi bucuroasa ca ii ai!

hai lasa rusinea, ca fiecare e special in felul sau :* distractie placuta la strand :*

Răspuns utilizator avertizat
| deya_7686 a răspuns:

Prieteni? Daca iti sunt cu adevarat prieteni vor intelege situatia ta si vor face in asa fel incat sa nu te simti complexata...nu te mai uita la corpwinking distractia e pe primul loc iar atata timp cat te simti increzatoare in fortele proprii vei emana doar frumusete... daca nici vorbele astea nu te-au convins poti incerca o dieta usoara o crema anticelulitica si cateva exercitii ( cauta pe google, sunt destule )

| regyheyhesyes a răspuns:

Nu poti face minuni. Dar poti incerca exercitiu fizic. O alergare dimineata, bicicleta... Astea le puteai face toata primavara ca sa fii cat de cat multumita pe timpul verii. Sau accepta asa cum esti. Nu o sa mori, o sa te distrezi si vei fi cu prietenii tai. Si prin inotat pierzi calorii 10 kcal/ min.