| 7874392 a întrebat:

Bună TPU, aș vrea sa imi fac un piercing in limbă, la salon dar... mama nu mă lasă (am 13 ani), aș putea sa ma duc la salon cu o alta persoana de cel putin 18 ani (pentru semnatură) sau trebuie neaparat cu parintii?

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa fie un parinte cu tine neaparat.

| darrio2007 a răspuns:

Pai daca mamicuta nu te lasa eu zic sa o asculti pe ea. Ce crezi ca ti-ar face cand va vedea ca totusi ai facut-o fara acordul ei?

| Kitty a răspuns:

E nevoie de un parinte... Nu e nimic cool in a-ti face piercing in limba, asa ca gandeste-te bine. Daca ai un anturaj in care se obisnuiesc chestiile astea, nu inseamna ca si tu trebuie sa fii ca ei! Probabil ti s-a pus pata pe chestia asta, dar nu e nimic interesant la ce vrei tu sa-ti faci si vei atrage multe critici.

| Rektsona a răspuns:

Vrei sa nu te doara? O sa te doara si dupa ce iti face gaura si dupa ce mama ta afla.