| AndreeaLn a întrebat:

Acum 2 luni prietena mea cea mai buna mi-a facut cunostinta cu niste amici de-ai ei care la acel moment stiam despre ei ca sunt doar niste tipi aroganti dar extrem de frumosi si populari. Fara sa-mi dau seama am inceput sa ies cu acest grup in fiecare zi, apropiindu-ne din ce in ce mai mult. Insa, acolo era un anumit baiat pe care il voi numi Jim, care mi-a atras atentia in mod special. Atunci cand abia ne cunoscusem el nu erea ca ceilalti, el dadea dovada ca e bine crescut si se comporta prietenos si dulce in prezenta mea. Observasem ca se uita din ce in ce mai mult la mine, iar atunci cand ii intalneam privirea el se stramba putin si continua sa se uite in alta parte. Lucrurile au inceput sa decurga in acest fel si el devenea din ce in ce mai mult pentru mine un "print din povesti",iar cele mai neinsemnate lucruri pe care mi le spunea si care le facea pentru mine insemnau extrem de mult, dar asta s-a sfarsit intr-un mod subit. Dintr-o data a inceput sa nu-mi mai dea atentie si sa nu prea mai vorbeasca cu mine facandu-ma sa ma simt oarecum in plus atunci cand ieseam impreuna. In schimb el a inceput sa-i ofere o atentie speciala prietenei mele care nu de mult timp s-a despartit de iubitul ei, acesta fiind fratele lui Jim. Acum acestia doi stau mai mereu impreuna si vorbesc foarte mult, iar cu prietenul lui cel mai bun vorbeste mereu despre o fata cu care se presupune ca este doar prieten, dar ei mereu zic ca am stat pana dimineata numai ca sa vorbesc cu X.

Acum nu stiu ce sa cred. As vrea ca el sa ma placa la fel cum il plac eu, dar felul in care se comporta cu alte fete cand e in preajma mea si felul in care vorbeste despre alte fete in aceleasi circumstante nu mi se par ok. Acum ce as putea face?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Posibil prietena ta il atrage mai mult fizic de asta si vorbeste cu ea, unde nu e atractie fizica nu ai ce face, poate ai o sansa sa vorbesti cu el si poate sa devi un fel de sora mai mult nu vad, el find popular si frumos se uita dupa fete populare, frumoase, femeia find un trofeu orice baiat vrea cel mai mare trofeu

| mihaela75636265 a răspuns:

Cred ca tipul ala are o problema! Umbla din fata in fata... Oricum, daca crezi ca e baiat bun incearca sa ii atragi atentia. Fa-l sa creada ca e special pentru tine. Fa cum iti dicteaza inima