| Capshuu a întrebat:

:* Acum ceva timp ma simteam trista si aveam niste stari aiurea...Am mers la psihiatru si mi-a spus ca este din cauza adolescentei si pe de-o parte este normal sa ma simt asa.De ceva timp m-am simtit mai bine am lasat toate grijile deoparte dar vad ca iar incep sa ma simt trista si sa am o stare foarte foarte ciudata.Imi vine sa plang fara motiv si ma gandesc la ce-i mai rau.Care dintre voi se simte asa din cauza adolescentei va rog sa-mi raspundeti si sa-mi spune-ti cum fac sa numai ma simt asa de trista si singura. Dau fundita!:*

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta pentru ca tu daca gandesti la ce e rau atragi chestii negative care continua sa fii trista, asa ca gandeste-te la bine si totul va fi bine.

| JustAnette a răspuns:

Eu tot am asa probleme cite o data chiar imi vin ginduri de suicid.iar tu trebuie sa vorbesti cu cineva. Daca nu ai prietene adevarate sau nu vrei sa le spui parintilor poti sa vorbesti in glas singura cu tine...Pe mine asta m-a ajutat. Daca vrei scrie un jurnal.Si tot bine ajuta mai multa miscare de exemplu o plimbare prin parc.E drept ca si adolescenta e de vina dar mai mult face situatiile din jurul tau.

| Bubbleee98 a răspuns:

Pai in primul rand si eu trec cateodata prin faze din astea si ca sa nu ma mai simt asa imi sun cea mai buna prietena ori ies cu ea ori ascult un anumit gen de muzica care ma face sa devin mai vesela

| bluebird96 a răspuns:

Hei. Si eu ma simt fix ca tine. Sunt trista fara motiv. Plang' Chiar si ma tai. Si cam asa imi trece. Incearca asta. Te vei usura.