| MariaMrr a întrebat:

Acum ceva timp v-am cerut parerea in legatura cu mutarea domiciliului meu, am schimbat scoala si aveam nevoie de cateva sfaturi ca sa-mi fac prieteni usor. Sfaturile au fost chiar bune si am tinut cont de ele.
O data cu asta, am cunoscut un baiat in clasa. Am stat cu el, am incercat sa-l cunosc si am aflat ca ma place. La inceput mie nu mi-a placut de el dar pe parcurs a inceput sa-mi placa persoana lui. Mi-a fost cam greu sa mai tin legatura cu el deoarece este rrom si se spun destule despre ei. Dar este un baiat super educat, nu invata de nota 10 dar se straduieste. Eu una nu tin cont daca e rrom sau roman. Nu ma intereseaza cati bani are persoana de langa mine si nu ma intereseaza ca spun ceilalti despre ea, atata timp cat mie imi place si am o parere buna.
Whatever laughing. Chestia e ca. cu toate ca stiu ce fel de om este, si aici ma refer la comportament, am o retinere si nu-mi vine sa ma apropii de el cu toate ca as vrea.
Mi-e intr-un fel teama de ce ar spune ceilalti, pentru ca el este rrom si rromii sunt discriminati.
Intr-adevar, unii chiar au un comportament care lasa de asteptat, dar el nu este asa. Cel putin cu mine se poarta frumos, si nici cu ceilalti nu este foarte diferit, dar ei nu inteleg asta.
Intr-un timp am avut impresia ca-si bate joc de mine, ca el de fat nu ma place, ci doar are chef de caterinca. Si pe motivul asta m-am cam suparat pe el. Dar in seara a vrut sa ne vedem, a intarziat 2 ore dar. tot a venit si m-a cautat, pentru ca el nu stie unde stau laughing
Sfatul pe care as vrea sa vi-l cer este : gresesc daca am aceasta teama sa petrec mai mult timp cu el, este ok daca ma intereseaza ce ar putea spune ceilalti? si cum sa ma apropii de el? si este normal aceasta teama?
Stiu ca v-am plictisit dar mai scurt nu o puteam spune laughing Sper sa aveti rabdare sa cititi tot acest roman, pentru ca am nevoie de sfaturi happy

1 răspuns:
| Takeen a răspuns:

rolling on the floor,Stai putin,iti pasa de ce zice lumea din jur? important e sa iti placa tie,daca te simti bine cand esti cu el nu vad ce problema e asta, pana la urma si romi sunt oameni, si unii romi sunt si mai civilizati si mai educati si mai de treaba ca romanii, parerea mea e ca nu trebuie sa iti fie teama de ce o sa zica lumea din jur, daca tie iti place de el si te simti in largul tau cand esti cu el nu vad ce problema ar putea fi. funda?