| Lorelai17 a întrebat:

Am o mica problema pe care incerc sa o rezolv de ceva timp. Acum ceva timp am inceput sa am sentimente pentru cel mai bun prieten al meu. Long story short: s-au intamplat lucruri intre noi, dar doar atunci cand era beat iar la majoratul lui mi-a spus că e indragostit de mine, probabil ca sa se culce cu mine, pentru ca dupa 20 de min s-a dus cu alta. Bineinteles ca m-am simtit îngrozitor si am întrerupt orice legătură cu el fiindca e o persoana toxica. Problema e ca aparent a trecut o lună de la incident si eu inca ma gandesc la el. De asemenea, în viata mea a aparut un băiat foarte drăguț si dulce care chiar ma place, dar inima mea fiind in bucățele, nu ma pot apropia de el. Ce sa fac? Niste sfaturi? Ar trebui să fiu cu el chiar dacă nu am sentimente și poate apar pe parcurs sau sa ii spun ca am nevoie de timp sa ma vindec? Problema e ca nu stiu cat imi va trebui până sa fiu bine si chiar nu vreau sa il fac sa astepte.

2 răspunsuri:
| Anemona2020 a răspuns:

Hmm... daca tu simti ceva pentru celalat baiat mereu ii vei compara. Si daca chiar nu iti place acest baiat si nu simti nimic pentru el nu are rost sa il faci sa astepte pentru ca el isi va face sperante si apoi va suferi. Si daca celalat era cel mai bun prieten al tau( asta fiind doar din partea ta oare?) sl de ce nu te a mai cautat? Sau a facut o?

| SkyPilot a răspuns:

Nici unul nici celalalt. Astepti pana te vindeci. Abia apoi intri intr-o relatie. Altfel relatia nu va dura.