| AlinaPark a întrebat:

Bună TPU.
Acum o săptămână, am dat un test la o materie, care fusese anunțat cu 3 ore înainte. Nu învățasem mare lucru, așa ca, de frică m-a apucat sa îmi scriu pe mana o bucată mică de lecție.Venise testul. Era destul de ușor și nu folosisem informațiile scrise, deoarece nu erau cerute în enunturi.Am predat testul pe la finalul orei și am cerut la baie.Cand mă întorc, un coleg care predase lucrarea și se ducea în banca îmi șoptește " faina palma" și mă speriasem pentru că doamna profesoară era doar la 2entri depărtare de mine. Restul săptămânii nu am fost la școală, și azi mi s-aul spus că doamna profesoară a întrebat dacă am avut ceva scris pe mana, iar colegul meu a spus că da. Colega mea de banca a fost întrebată la rândul ei, și răspunsul ei a fost "nu știu". îmi e frică să nu îmi fi scăzut din notă, și îmi e frică de oră ce urmează.Ce sa mă fac? Ce sa ii spun?
Va rog, ajutati-ma.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii spui, desigur, adevarul si iti ceri iertare. Nu agrava problema mintind

| MihaiNicu23 a răspuns:

De scazut poate ti-a scazut sau te va intreba cate ceva din ce ai scris acolo.