| lupsealexia a întrebat:

Astăzi am dat test la bio pentru mărire de medie. Eu nu îmi învățasem aşa bine, şi când a venit testul am avut 7 întrebări şi am răspuns la primele 5. La a 6-a am întrebat-o pe o colegă ( fiind doar o definiție) şi am scris-o şi pe aia. La a 7-a nu ştiam chiar deloc, iar acea colegă nu avea informația respectivă aşa că am luat caietul din ghiozdan şi mi l-am băgat în bancă, profa vorbind în acel moment cu un alt elev şi am reuşit să răspund şi la acea întrebare.La sfârşitul orei, un coleg m-a întrebat la o chestie şi i-am şopitit un cuvânt, că nu am mai avut timp. M-am întors la profesoară care se uita la mine cu o privire... dar nu mi-a spus nimic si nici nu am vazut sa imi treaca ceva in catalog. Intrebarea mea este, cand imi aduce testul maine si ma intreaba de acest incident ce scuza as putea sa zic ca sa nu para ca l-am ajutat pe acel coleg? Sau credeti ca nu o sa ma intrebe deloc?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii explici cum ca respectivul coleg a avut mai mult decenta ca tine si nu a copiat la modul grosolan asa ca a meritat ajutat un pic.

| deeeaqq a răspuns:

Roagă te să nu te întrebe deloc

| UserulAnonim a răspuns:

Simplu, taci si da-i dreptate profesoarei.
Nu ai idee cat de mult apreciaza un adult sinceritatea.