| maidemult a întrebat:

Acum un an jumate am cunoscut o tipa care pe parcurs mi-a devenit cea mai buna prietena, ieseam impreuna, ne intalneam cu baieti de pe mess, faceam multe lucruri nici una nu avea iubit deci ne permiteam sa iesim, in fine.insa acu 7 luni i-am facut cun cu un baiat sunt impreuna, si ea numai e ca inainte de atunci o data na-m mai iesit in week-end (pentru ca in timpul saptamana nu ne prea vedeam)fara el straight face sa zic la cinema?:O el se supara sau intr-un oras mare numa noi doua nici nu se punea problema, si mie nu imi cade bine avand in vedere ca aici in Italia nu mai avem nici una alta prietena. Voi ce ziceti sa ii spun ca ma deranjeaza chestiile astea? Sau daca sunt prietena buna accept si asa cum e, sincer m-am cam saturat el vine sambata la ea si se uita la un film nici macar nu ma cheama si pe mine sau asa.straight facecand e cu el parca uita de mine, el mi-a zis o data ca imi place de ea de ma cert pe tema astastraight face si ca sunt geloasa,, pls helpsad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

E normal sa nu te cheme la intalnirile pe care le are cu iubitul ei.Si daca te-ar chema ar trebui sa refuzi. E genul de situatie in care trebuie sa te dai la o parte ca sa nu fi in plus.Eu am fost la genul asta de intalniri stupide in 3 si nu stiam cum sa o mai sterg pentru ca ma simteam a cincea roata la caruta.Si de atunci mi-am invatat lectia:Ori cu el, ori cu amicii. Dar in niciun caz cu vreo prietena ratacita sau un prieten singur
Daca ar fi o fata inteligenta si-ar da seama ca le poate face pe amandoua.Sa fie si prietena ta si iubita lui.Sambata sa iasa cu el si duminica sa vina pe la tine sa barfiti ca fetelelaughing

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

E normal sa nu te cheme la intalniri, iubitii nu se impart miss tongue.

| CoCaCoLa a răspuns:

Este normal sa nu te cheme la intalnirile ei. Gandeste-te daca tu ai fi indragostita de un tip cu ii ia ai mai chemao si pe ea sa stea cu voi la intalnire

| CarmenR a răspuns:

E normal sa se comporte asa. Are iubit, el a devenit prioritatea ei si isi doresc sa petreaca mai mult timp impreuna. Normal ca nu te cheama, mai ales ca nu ai si tu prieten ca sa fie intalnire dubla. Obisnuieste-te cu ea asa, pentru ca e o atitudine normala. Acum ea isi imparte timpul intre mai multe activitati, intre scoala, parinti, iubita, prieteni, hobby-uri. Nu e usor. Cand vei avea si tu prieten, o vei intelege mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-ti faci o noua prietena!
si mult succes!winking

| maidemult explică:

Da stiu, dar am uitat sa specific ca in plus e frateso daca e sa o luam asa si familia doar nu e singura acasastraight face si nu i-am cerut mai mult doar o data macar sa iesim ca fetele, sau un mesaj ca altfel zilnic vorbim prin mesaje