| Alina94y40023hvvi a întrebat:

Buna TPU.
Am 12 ani si vreau sa port sutieni.
PArintii imi spun ca sunt prea mica.dar am sanii cam mari. am gasit o pereche de sutieni in dulam la mine ..mama a spus ca pot sa le port cind voi avea ce sa pun in ei.
Dar eu cred ca e timpul la mine in clasa toate fetele au de acum.
Toti baietii ii ating sanii si multi baieti o plac.
Stiu ca e banal sa placi o fata dupa sanii.
Si m-am gandit sa pun sutienii in geanta si cind ajung la scoala sa mii pun pe mine, iar cind vin acasa mii scot.
Ce parere aveti, ar trebui sa port sau nu?

5 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Dacă arată cum bănuiesc eu că arată, da, ar trebui să porţi. Sau dacă nu sutien, pentru o bustieră esti pregătită.
Cât despre colegii tăi... Ai nişte colegi tare idioţi... Nu te mai lua după ei.

| Lolităăăă a răspuns:

Eo port de la 11 :o.O, nu esti prea mica, daca ai ce pune in sutien i-ati si gata!

| JustMeForever3 a răspuns:

Pai daca ai sanii mari eu cred ca ar trebui sa porti, nu doar ca sa te placa baietii, ci ca sa te simti u mai comoda

| alexuta13pe a răspuns:

Da-mi id tau sa vb p mes fta, problema asta o aveam si eu happy cand eram mai mica

| WhatDoYouWantToBeInTheFuture a răspuns:

In primul rand, vorbeste corect.Nu vreau sa te superi pe mine,dar ai gresit multe cuvinte.
Daca ai ce sa pui in sutien, poti sa il porti, dar mi se pare ca esti cam mica. Daca este cu sarma, nu ti-l recomand(poate provoca cancer mamar, rani...etc.).Daca are sarma si aceasta se poate scoate, iti recomand s-o scoti. Daca nu se pot scoate, nu purta sutienul frecvent.Si eu am 2 sutiene, dar nu le port prea des.Au sarma si o scot mereu.Acea sarma provoaca cancerul, ranile...si poate provoca acestea in mai mult timp.Eu zic sa mai astepti putin(pana pe la~14 ani, deoarece esti inca in crestere si sanii se dezvolta.Ar trebui sa ii lasi liberi macar pana la 13 ani -13 ani jumatate sau chiar 14 ani. Bustiera este mai confortabila, are un material mai bun si nu provoaca aceste rani despre care iti spuneam.
Pupic! Imi pare rau daca te-am plictisit s-au suparat si ma bucur daca te-am ajutat.