| Eva20462 a întrebat:

Buna TPU.
Cu ce sa incep?
As vrea sa port sutieni dar parintii nu ma lasa.
Spun ca am pre mici s blablabla.
Dar eu cred ca ii am destul de maricei.
Eu as vrea si din alte pricine, ca baietilor sa le placa de mine, in clasa mea sunt o multme de fete care poarta...si tot timpul baietii draguti inblu din urma ei...ii ating sanii si se paruta in fata tuturor.
Si intr-o zi am vazut in dulapul meu cu lenjerii o pereche de sutieni, imi lac foarte tare ..si mam bucurat, deoarece mam cindit cind plec la scoala sa ma duc si sa imi pun sutienii, iar cind ajung acasa sa mii scot.
Ce parere aveti ar trebui sa fac aceasta?

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Depinde de marimea sanilor, nu purta sutienul daca acesta e prea mare, sau prea mic.Vei arata ridicol.
Niciodata nu am recomandat sutienul fetelor sub 16 ani.Incearca sa porti o bustiera.
http://images02.olx.ro/......musete.jpg

Si da, baietii vor fi atrasi de niste perechi de țâțe, dar nu te vor aprecia niciodata pentru ceea ce esti.In ochii lor vei fi doar o "jucarie sexuala".

9 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Draga mea, baietii sunt doar atrasi de acele fete (adica se simt excitati, precum porcusorul meu de guineea, care se freaca de covor). Atat si nimic mai mult. Nu e ceva de care sa fii mandra. Daca ti-ar admira inteligenta, da, ar fi o chestie. Dar asa... Barbatii se simt atrasi inclusiv de fotomodelele din revistele porno sau de fetele cu sanii mari din animeurile japoneze sau jocurile video.

| unknøwn a răspuns:

Fata obraznică şi neascultătoare.
Treci la colţ!

| Conficker a răspuns:

Stii ce zic eu? Mai asteapta, nu te grabi sa porti sutien, lasa celelalte fete sa iasa in evidenta, iar tu asculta-ti parintii. Cand te vor lasa parintii, atunci va fi momemtul tau de glorie pentru ca vei surprinde prin schimbare. Ceva de genul, baietii vor ajunge la stereotipie, monotonie cu celelalte fete, iar tu vei aparea ca fiind ceva nou in peisaj. Totusi, iti dau un sfat, colegii aia nu vad decat sani, altceva nu vad la voi, asa ca, la ce-ti trebuiesc catei sa te adulmece? Asculta-ti parintii, nu merita sa te certi cu ei pentru niste colegi care nu au decat prostii in cap.

| Naturals a răspuns:

Cati ani ai? La varsta ta iti are de saruturi in fata clasei? Cand ai sa cresti ce-ai sa devii? Cat despre sutien poarta linistita daca te vad ai tai ca porti ce pot sa-ti faca? Nimic.

| Eva20462 explică:

Am 17 ani eu...
Dar fetrle alea vin primele la mine si imi spune: doamne draga ce sani mari ai, poate sa iti iai sutien.
Dar fetele aleta special se duc in fata mea Si baietii ii ating sanii si vorbesc.

| Eva20462 explică:

Fii mai precisa..cu ce sa pun poza?

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Eva20462):

Cu cartea de gramatica, macar asa sa mai pui si tu mana pe ea.

Oh! no, wait...

| Eva20462 explică:

Nu te teme...eu am pus mîina...
Dar este doar un site de socializare, nu limba româna.și sunt convinsa că unii au înțeles...
Și acum pentru tine am scris cu (ț, â, ă, î, ș)

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Eva20462):

Doar un site de socializare, hai sa scriem cu totii agramat ca sa nu zica ceilalti ca suntem prea cititi (a se citi tocilari pentru varsta ta). Daca erai familiarizata cu minimum de gramatica iti venea peste mana sa faci greseli de care ar rade si badea Gheo de la tara.

Pentru cultura ta generala (ca vorba aia, pe site-ul asta ajutam lumea) "ț, â, ă, î, ș" se numesc diacritice si, ori scrii de la un capat la altul cu ele, ori le lasi in speranta in care interlocutorul e indeajuns de inteligent sa inteleaga si fara.