| dancenyng a întrebat:

Am 13 ani si ma intilnesc cu un baiat de 14 ani.Mereu ma intreaba daca i iubesc si eu ii spun ca da, dar de fapt imi pace la nebunie de un baiat de 24 ani. chiar atunci cind ies cu asta de 14 ani, gindurile mele sunt la acel de 24. cu acel de 24 suntem cei mai buni prieteni. ce ar trebui sa fac: sa-i spun astuia de 14 ca nu-l plac, sau sa ma intilnesc mai departe cu el?

Răspuns Câştigător
| exmeraldabiya a răspuns:

Buna parerea mea este sa iti gasesti un baiat care sa-ti placa lasa-l pe cel de 24 de ani si nu te mai gandi la el, o sa-si bata joc de tine si nu cred ca vrei asta, esti prea mica.

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

24 de ani puisor? e cu 10 ani mai mare ca tine,tipu e barbat tu un copil,fara suparare dar tipu cauta sa parcheze masina, daca afla parinti tai de el, il baga in puscarie mai repede decat poti spune 'anticonceptionale' laughing stai cuminte, nu te juca cu focu, nu se uita ala de 24 de ani la tine in veci, poate se uita daca arati la corp de 20, dar in rest. Stai linistita, si eu am mai sucit mintile la femei de 35 40 de ani dar..ma limitez doar la o intalnire 2 laughing o noapte cel mult 2.

| OoBunnyoO a răspuns:

In primul rand, este clar ca nu iti place de baiatul cu care esti. Asa ca sfatul meu ar fi sa te desparti de el. O relatie in care nu exista sentimente mutuale nu este o relatie. Plus de asta vei ajunge sa il ranesti pe baiatul asta, care nu cred ca merita.
In al doilea rand, ia-ti gandul de la cel de 24 de ani. Este mult prea mare pentru tine. Probabil nici nu se uita la tine ca la o potentiala partenera, ci ca pe un copil. Iar daca nu face chestia asta, este ceva in neregula cu el si ar trebui sa il eviti. Un tip de 24 de ani, care este deja barbat in toata regula nu are ce cauta cu o pustoaica de 13 ani. El cauta altceva intr-o relatie, decat ceea ce cauti tu si are nevoie de o persoana de varsta lui, cu experiente aproxiv asemanatoare si matura din punct de vedere emotional. La 13 ani nimeni nu este matur emotional. Uneori nici la 20 nu se intampla lucrul asta.
Este normal sa ai o anumita afinitate pentru el, sa te atraga, sa iti construiesti o imagine idilica despre el, insa nu te gandi la o relatie cu el. Daca el se implica in relatii cu fete de 13 ani este ceva in neregula cu el.
Sfatul meu este sa iti iei gandul de la amandoi si sa te orientezi spre altcineva de varsta ta, care poate o sa iti placa mai mult decat actualul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la ambii! nu are rost sa-l tot minti pe baiatul de 14 ani. daca tu nu simti nimic pentru el nu are rost sa iti pierzi vremea cu el, si la cel de 24 ani de asemenea trebuie sa-ti iei gandul.omul acela e un adult tu esti un copil! ala are nevoie de o femeie matura si tu nu esti una inca plus ca daca te-ai pune cu el lui i-ar trebui relatii intime si tu daca esti mai naiva accepti si te lasa si cu burta la gura, Doamne feri.

| SpeșălGirl a răspuns:

Doamne! Am vazut-o si pe asta! Uite, de asta toata lumea zice ca relatiile nu sunt pentru copii.Insa acei oameni gresesc.Relatiile nu sunt pentru copii naivi, inconstienti, asa ca tine. Poti avea o relatie din momentul in care esti pregatit.Tu nu stii ce inseamna sa iubesti.Cum adica sa iti placa de un baiat care are 24 de ani? Mi se face rau cand vad.Frate,lasa relatiile si vezi-ti de scoala.De obicei urasc raspunsurile de genul asta, dar tie nu am ce altceva sa-ti spun.Nu esti pregatita ca sa ai o relatie, mai bine termina cu prostiile, ca te vad maine pe la ProTv ca esti insarcinata la 13 ani. Sper din suflet ca aceasta intrebare a fost pusa de un glumet, care doar voia sa se amuze.Prefer sa raman cu ideea ca nu exista copii atat de inconstienti.

| Gefox a răspuns:

Sa renunti la amandoi! Ala de 14 va suferi si ala de 24 nu e pentru tine happy