| Elenamariaioana a întrebat:

Bună TPU, Am 14 ani și acum în vara fac 2 ani de cand mi-a venit menstruația, dar acum 2 săptămâni mi-a curs o picătură de sânge cu secretie.Menstruatia trebuie sa îmi vina pe 21 și joi mi-a curs o picătură de sânge si apoi seara mai mult cam 3 picături, vineri mi-a curs iarăși ceva mai maro asa, dar curge foarte rar și curge doar o picătură. Nu am avut conctat sexual. Poate fi vorba de dereglări hormonale sau vreo infecție?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Menstruatia trebuie sa îmi vina pe 21 și joi mi-a curs o picătură de sânge... Poate fi vorba de dereglări"

corect, până la stabilizare vorbim de un proces de durată

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai primit raspuns la intrebarea asta si celelate doua dati. Doresti mai multe pareri sau de ce tot insisti?

| Elenamariaioana explică (pentru dullcat):

Da aș dori mai multe păreri

| 120bulevard a răspuns:

Ia-o pe maica-ta de mana si du-te la ginecolog.

| Fonk a răspuns:

Fata, dereglarea hormonala si infectia nu exista la v! rg! ne

| TudorRebecca18 a răspuns (pentru Fonk):

Ba da.Dereglările hormonale apar tot mai des, indiferent de vârstă și situație, fie că a făcut sex sau nu.La fel și cu infecția, dar asta depinde de igienă.