| VioViorel1799 a întrebat:

Am 14 ani si 1.60 inaltime.Credeti ca sunt cam scund pentru varsta mea? Daca da, spuneti-mi ceva metode(100% naturale) prin care pot sa ma inalt.Merci!

4 răspunsuri:
| looooLll a răspuns:

Poti practica diferite sporturi, depinde de ceea ce.ti place tie sa faci...cel mai bun e inotul (pe mine m.a ajutat forte mult)
funda big grin

| yloveyou1 a răspuns:

Baschetul te ajuta mult. Dar nu iti face griji, voi baietii cresteti pana la 20 de ani. Dar totusi apuca-te de baschet sau volei sau inot. Sincer mie mi se pare ca esti cam scund. Adica ar trebui macar sa ai aproape 1.70. Sper ca nu te deranjeaza opinia mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Poti comanda de aici un manual care te va ajuta sa cresti.Dar e ok la 14 ani sa ai 1.60happy Eu am 15 si am 1.55 happy Nu te ingrijora pentru asta.Cine te va placea, te va placea asa cum esti.happy Alte metode nu prea ai decat sa cumperi acest manual.Mult norocbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o inaltime potrivita.
Oricum, vei mai creste pana la 20 de ani, sa ca nu te panica!happy
Daca vrei sa mai capeti cativa cm, poti alerga minim o ora in fiecare zi. De asemenea, poti juca volei si baschet.
Bafta!