| Matei4 a întrebat:

Buna TPU... am 14 ani si nu stiu ce sa mai fac ca simt nevoia exasperanta de a sustine un contact sexual..masturbarea nu prea mai are efect...sa ma duc la prostituate?

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Parerea mea este sa incerci cat de mult poti tu sa nu te mai masturbezi, pentru ca deja creierul tau e destul de dependent. Lupta-te, incearca sa nu te mai gandesti la placerea ce ti-o ofera masturbarea, Nu te mai gandi la femei, la corpul lor, lasa filmele deocheate, intrerupe orice gandi si vaz de la femei goale. Accepta-te asa cum esti si incearca sa iti indrepti mintea mai mult spre natura, spre veselia si bucuria primaverii asteia, iarba verde, munte, iesi cu prietenii, joaca-te, fa sport. Poti sa incerci sa facei asa: cand iti vine in minte si in suflet focul acela de a te masturba si de a simti placerea, indreapta-ti vointa spre a face sport, fa niste genuflexiuni, niste flotari, o alergare, ceva ca sa iti istovesti trupul, si apoi o sa vezi ca o sa iti mai dispara din focul acela. Citeste o carte si tine-ti mintea ocupata si incearca sa iti gasesti bucuria in natura, in oameni, in familie. Pt ca placerea asta ca si alte placeri vin din neajunsul bucuriei. Lasa calculatorul, ia-ti o bicicleta si plimba-te prin parcuri si stai de vorba cu oamenii, si vorbiti lucruri bune si frumoase!

| Florin12345678910 a răspuns (pentru slayer09):

Dar de ce nu e bine sa te masturbezi, religiosule! Esti un incuiat la minte! Ai impresia ca tot ce e scris intr-o carte este adevarat.

| slayer09 a răspuns (pentru Florin12345678910):

Scuze si iarta-ma ca m-am bagat in viata ta, eu doar incercam sa ajut. Vei vedea tu mai tarziu de ce nu e bine sa te masturbezi.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, la 14 ani esti abia la inceput de drum. Abia de acum incepi sa-ti explori sexualitatea, sa-ti cunosti corpul si sa experimentezi mastur barea.
Contactele sexuale vin mai tarziu, cand iti creste cucul, cand ajunge la stadiul de penis si este functional.
Acum, esti inca micut, iar cuculetul il folosesti in majoritatea timpului pentru urinat si ocazional, cate o mastur bare.
la prostituate este bine sa mergi cat mai tarziu sau niciodata, recomandat fiind sa-ti incepi viata sexuala din dragoste, cu o fata pe care o iubesti, evident dupa 17-18 ani, cand esti mai matur si poti sa-ti iei responsabilitati.
La 14 ani, nu recomand prostituatele, pentru ca vor rade de tine si oricum nu merita sa arunci banii pentru 2 secunde cat te ating si ori te scapi pe tine, ori nu ti se scoala.
Toate la timpul lor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sa-i mai creasca cuculetul? Nu stii ca media e de 20cm la noi? laughing
Numai eu dau tot de restul 1% care-s sub.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să cauți o prietenă. Prostituatele sunt pentru disperați.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Exact, sa-si caute o prietena, sa o tina de mana iar cand ajunge acasa sa se masturbeze la gandul ca a tinut-o de mana.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh, nu, dacă tu ai fi prietena, ai fi fericită să știi asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Extaziata.
Care e legatura dintre problema lui si a-si face prietena? laughing Ce sa faca cu ea? Doar ce am zis eu, ca de altceva n-are "buget".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E perfect normal, esti sau incepi sa atingi pubertatea.
Fa-ti o prietena, vorbiti.
O sa dureze ceva timp pana iti faci una, ca asa e la varsta aia, te perfectionezi cu fiecare incercare.
Pana la 16 ani esti ca si rezolvat, sau daca esti norocos si mai repede.
Citeste inainte despre asta tho, despre cum sa te protejezi, inclusiv de o sarcina la varsta aia, ca nu ar fi ok, sa fii tatic la varsta aia.
Asa sunt toti copiii de varsta ta, mai mult sau mai putin. Hormoniilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa le faci la prostituate, Matei, scumpule? Sa-ti protejezi degetul.

| Florin12345678910 a răspuns:

Adevarul e ca si eu de cand aveam 14 ani voiam sa merg la femei. Acum am 15 ani si chiar vrrau sa ma duc, dar tot aman. O sa vreau sa ma duc intr-o zi dintr-aia in care ma simt in forma si numai bun de fu***.
Din pacate si daca iti faci prietena cam nicio fata nu vrea sa faca sex de la 14-15 ani din pacate. Deci singura solutie este sa te duci la prostituate(cum o sa fac si eu de altfel).
Apropo, daca ne-ai putea povesti dupa aia cum a fost ar fi perfect.